Uluslararası Palandöken Karate Kupası'da Akbulut Kardeşler Damgasını Vurdu

Erzurum'da Düzenlenen 5. Geleneksel Uluslararası Palandöken Karate Kupası Karşılaşmalarına Katılan Üç Karateci Kardeş Aldıkları 4 Madalya ile Göz Doldurdu.

Uluslararası Palandöken Karate  Kupası'da Akbulut Kardeşler Damgasını Vurdu

Erzurum'da düzenlenen 5. Geleneksel Uluslararası Palandöken Karate Kupası karşılaşmalarına katılan üç karateci kardeş aldıkları 4 madalya ile göz doldurdu.

Çelebispor Kulübü'nun sporcuları olan Aydan (17), Burak (15) ve Mustafa Sadık Akbulut (12) isimli kardeşler, 5. Geleneksel Uluslararası Palandöken Karate Kupası'nda damga vurdu. Üniversiteye hazırlanan abla Aydan Akbulut, sporculuk kariyerindeki Balkan ve Türkiye Şampiyonlukları'na bir yenisini daha eklerken, ortanca kardeşi lise son sınıf öğrencisi Burak Akbulut ise Türkiye şampiyonluklarına uluslararası bir turnuvada aldığı şampiyonluğu ekleyerek başarısını ve hedefini bir üst basamağa yükseltti. Akbulut kardeşlerin en küçüğü ise henüz ilköğretim 8. sınıf öğrencisi. Abisini ve ablası sayesinde kendisini bir anda sporun içinde bulun minik Mustafa Sadık Akbulut'ta ilk uluslararası madalyasını aldı.

Abla Aydan Akbulut ümit genç kategorisinde 55 kiloda birinci olurken, minikler 60 kiloda tatemiye çıkan Burak Akbulut ise hem kumitede hem de katada birinci olmayı başararak iki altın madalya kazanmanın gururunu yaşadı. Minik kardeş Mustafa Sadık Akbulut ise yıldızlarda mücadele etti. 40 kiloda tatemiye (mindere) çıkan M. Sadık Akbulut'ta abisi ve ablası gibi altın madalyaya uzanmayı başardı.

Ev hanımı olan annelerinin teşviki ile spora başlayan Akbulut kardeşler, hedeflerinin aynı anda milli takım forması ile Türkiye'yi Avrupa ve Dünya şampiyonluklarında temsil etmek olduğunu söyledi.

Kaynak: CHA