Uluslararası Oryantiring Yarışması, 22 Temmuz'da Niksar İlçesinde Yapılacak

Uluslararası Oryantiring Yarışması, 22 Temmuz'da Niksar İlçesinde Yapılacak

Uluslararası Oryantiring Yarışması, 22 Temmuz'da Niksar İlçesinde Yapılacak
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Spor

Uluslararası Oryantiring Yarışmaları, 22 Temmuz'da Tokat'ın Niksar İlçesi'nde Yapılacak.

Uluslararası Oryantiring Yarışmaları, 22 Temmuz'da Tokat'ın Niksar İlçesi'nde yapılacak.

Büyük Tokat Oteli'nde Oryantiring Federasyonu yetkilileri ile biraraya gelen Tokat Valisi Erdoğan Gürbüz, girişimlerinin sonuç verdiğini ve bu sene uluslararası düzeyde oryantiring yarışmasının Niksar'da yapılacağını söyledi. Vali Gürbüz, uluslararası oryantiring (pusula ile yön, hedef bulma) yarışmalarının 22 Temmuz'da Çamiçi Yaylası'nda yapılmasına karar verildiğini belirterek, "Tahminen en az 10 ülkeden binlerce insan gelecek ve Niksar büyük bir gelir sağlayacak. Bunu sadece para olarak düşünmeyelim. Turizm bakımından çok önem veriyoruz bu yarışmaya. En önemlisi haritanın yapılmasıydı, geçen sene bu harita yapıldı. Yine 25 bin ölçekli ikinci bir harita yapılacak" dedi.

Oryantiring Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Başkanı Ahmet Hurma ise, Niksar'da böyle bir organizasyonun yapılmasından dolayı emeği geçen Vali Erdoğan Gürbüz, Niksar Kaymakamı Uğur Turan ve Niksar Belediye Başkanı İdris Şahin'e teşekkür etti. Hurma, oryantiring yarışmasını 'kafa ile ayağını birleştirerek kendine güvenip yön bulma' diye tanımladıklarını ifade ederek, "Şu anda Antalya'da birincisini yaptık, Bergama'da ikincisini yaptık, Balıkesir'de üçüncüsünü yapacağız. Niksar'da puan taşıyan yarışma olarak yapacağız. Yarışmalarda yaş sınırlaması yok" diye konuştu.

Büyük Tokat Oteli'nde yapılan ikili görüşmeye Vali Erdoğan Gürbüz, AK Parti Tokat Milletvekili Resul Tosun, Oryantiring Federasyonu Genel Sekreteri Fevzi Özer, Oryantiring Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Başkanı Ahmet Hurma ve Gençlik Spor İl Müdürü Vejdi Ayça katıldı.

(Nİ-SA-İY-MEF-S)

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Çok Okunan Haberler

title