Uluslararası Film Festivali'nin En İyisi

Uluslararası Film Festivali'nin En İyisi

Uluslararası Film Festivali'nin En İyisi
Bültenler - Haberler | Kültür Sanat

'En İyi Film Ödülü'nü Yüksel Aksu'nun 'Entelköy, Efeköy'e Karşı' adlı filmi aldı.

Uluslararası Film Festivali'nin En İyisi 'Entelköy, Efeköye Karşı'

TC. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Çankaya Belediyesinin katkılarıyla, Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı tarafından düzenlenen, Ankara Uluslararası Film Festivali'nin 23.üncüsünde, Ulusal Uzun Film Yarışması dalında, 'En İyi Film Ödülü'nü Yüksel Aksu'nun 'Entelköy, Efeköy'e Karşı' adlı filmi aldı.

Ulusal Uzun Film Yarışması dalında, jüri başkanlığını Prof. Sami Şekeroğlu'nun yaptığı, seçiciler kurulu üyeleri; Osman Şahin, Çiğdem Vitrinel, Cüneyt Cebenoyan ve Doğan Sarıgüzel'in kararıyla yapılan ödül dağılımının tüm listesi şöyle;

En İyi Film

'Entelköy Efeköy'e Karşı' – Yüksel Aksu

Mahmut Tali Öngören Özel Ödülü

'Aşk ve Devrim' – F. Serkan Acar

En İyi Yönetmen

Yüksel Aksu (Entelköy Efeköy'e Karşı)

En İyi Kadın Oyuncu

Nesrin Cavadzade (İki filmiyle: Güzel Günler Göreceğiz ve Yangın Var)

En İyi Erkek Oyuncu

Osman Sonant (Yangın Var)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Gizem Erdem (Canavarlar Sofrası)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Ayberk Pekcan (Aşk ve Devrim)

Onat Kutlar En İyi Senaryo Ödülü (özgün ya da uyarlama)

Yüksel Aksu (Entelköy Efeköy'e Karşı)

En İyi Görüntü Yönetmeni

Deniz Eyüboğlu Aydın (Canavarlar Sofrası)

En İyi Sanat Yönetmeni

Elif Z. Taşçıoğlu (Nar)

En İyi Özgün Müzik

Barış Diri (Canavarlar Sofrası)

En İyi Kurgu

Erkan Erdem (Yangın Var)

Umut Veren Yeni Yönetmen

Ramin Matin (Canavarlar Sofrası)

Umut Veren Yeni Kadın Oyuncu

Ayşe Bosse (Entelköy Efeköy'e Karşı)

Umut Veren Yeni Erkek Oyuncu

Gün Koper (Aşk ve Devrim)

SİYAD Jürisi Ulusal Uzun Film Ödülü

SİYAD Jürisi, Ali Ulvi Uyanık, Ceyda Aşar ve Yeşim Burul Seven, SİYAD Jürisi Ulusal Uzun Film Ödülünü, Ramin Matin'in, 'Canavarlar Sofrası' adlı filmi aldı.

Ulusal Belgesel Film Yarışması

Ceylan Özçelik, Çayan Demirel, Mihriban Sezen, Nazmi Ulutak ve Şehbal Şenyurt'tan oluşan Seçici Kurul, Ulusal Belgesel Film Yarışması Kategorisi'nde ödül dağılımını şöyle yaptı,

En İyi Belgesel Film - Öğrenci

'Cneydo' Hüdai Ateş

En İyi Belgesel Film - Profesyonel

'Geçmiş Mazi Olmadı' - Mehmet Özgür Candan

Seçiciler Kurulu Özel Ödülü

'Canbaz' - Sedat Aygün

Ulusal Kısa Film Yarışması

Jüri üyeleri, Umut Tümay Arslan, , Kerem Akça, Özgür Doğan, Bora Gökşingöl ve Özgü Namal, Ulusal Kısa Film Yarışması bölümünde ödül dağılımını şöyle yaptı,

En İyi Kurmaca

'Ali Ata Bak' - Orhan İnce

En İyi Deneysel

'İnfantil Amnezi' – Can Mengilibörü

En İyi Canlandırma

'Magnus Nottingham' – Ayçe Kartal

Seçiciler Kurulu Özel Ödülü

'Kız Çocuğu' – Hakan Berber

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title