"Uluslararası Çanakkale Bisiklet Turu"

"Uluslararası Çanakkale Bisiklet Turu"

"Uluslararası Çanakkale Bisiklet Turu"nun prolog yarışmasında birinciliği, Solvenyalı Blaz Jarc kazandı.

Türkiye Bisiklet Federasyonunca düzenlenen

"Uluslararası Çanakkale Bisiklet Turu"nun prolog yarışmasında birinciliği, Solvenyalı Blaz Jarc kazandı.

Troya ören yerindeki 4, 7 kilometrelik parkurda yapılan prolog yarışmasına 6 ülkeden 65 sporcu katıldı. Yarışmada birinciliği Slovenyalı Blaz Jarc, ikinciliği Konya Torku Şekerspor'dan Mustafa Sayar, üçüncülüğü ise Brisaspor'dan Mert Mutlu elde etti.

Yarışmada dereceye girenlere ödülleri, ören yerindeki "Tahta At"ın önünde verildi. Jarc'a yarın ki etapta giyeceği sarı mayoyu ise Çanakkale Vali Vekili Hüseyin Kulözü giydirdi.

Türkiye Bisiklet Federasyonu Asbaşkanı Abdurrahman Açıkalın, buradaki konuşmasında, Çanakkale'deki organizasyonun, Türkiye Bisiklet Federasyonu'nun 2012 ile 2014 olimpiyatlarına gitme yolunda, bu yıl içinde organize edilen 7 turdan 6'ncısı olduğunu söyledi.

Açıkalın, yarışmaların 4 gün süreceğini belirterek, "Yarışmacılar burada Londra Olimpiyatları için altın değerinde puan toplamaya çalışacak. Yarışların bitiminde 3 gün ara verdikten sonra, yarışmacılar Alanya'ya gidecek ve orada Alanya turunu koşacak" dedi.

Çanakkale Savaşları'nın 100. yılı olan 2015'te, kazanılan zafere yakışır şekilde büyük bir organizasyon tertip etmeyi planladıklarını da dile getiren Açıkalın, bu organizasyonun, bunun bir ön çalışması olarak değerlendirilebileceğini kaydetti.

- ÇANAKKALE

Kaynak: AA