ULUSLARARASI ÇALIŞMA ÖRGÜTÜ HABERLERİ

Uluslararası Çalışma Örgütü Haberleri

Uluslararası Çalışma Örgütü haber, Uluslararası Çalışma Örgütü son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Uluslararası Çalışma Örgütü - 10.6.2019
GÜNDEM ÖZETİ / 10 Haziran 2019
(TBMM/11.30) 2- Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Uluslararası Çalışma Örgütü'nün 108.
Uluslararası Çalışma Örgütü - 9.6.2019
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay İsviçre'ye gidecek
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İsviçre'nin Cenevre şehrinde yarın düzenlenecek Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) 100. Yıl Konferansı'na katılacak.
Uluslararası Çalışma Örgütü - 8.6.2019
ILO "işin geleceği" gündemiyle toplanacak
Uluslararası Çalışma Örgütü'nün (ILO) 108. Uluslararası Çalışma Konferansı, "işin geleceği" gündemiyle toplanacak.
Uluslararası Çalışma Örgütü - 25.5.2019
ORDU Sevinç'ten New York Times'ın fındık haberine tepki
Sevinç'ten New York Times'ın fındık haberine tepki Karadeniz Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (KFMİB) Yönetim Kurulu Başkanı İlyas Edip Sevinç, Amerikan gazetesi The New York Times'ın, Türkiye'de fındık işçisi olarak Suriyeli sığınmacıların kötü koşullarda çalıştırıldığına yönelik haberine tepki göstererek, 'Bu son derece saçma bir haber. Türkiye bir defa önce ILO (Uluslararası Çalışma Örgütü) üyesidir.
Uluslararası Çalışma Örgütü - 23.5.2019
Bakan Selçuk: "Türkiye'yi, çalışma hayatımızın niteliklerini hedeflediğimiz noktaya el birliği ile...
Bakan Selçuk: "Türkiye'yi, çalışma hayatımızın niteliklerini hedeflediğimiz noktaya el birliği ile taşıyacağız" ANKARA - Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "Türkiye'yi, çalışma hayatımızın niteliklerini hedeflediğimiz noktaya el birliği ile taşıyacağız. Üreten, gelişen, büyüyen bir Türkiye idealini sosyal diyalogla, toplumsal uzlaşmayı dönüştürerek; büyük bir özveriyle çalışarak 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimize ulaşacağız" dedi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ATO Congresium'da düzenlenen 12. Çalışma Meclisi'nin ardından gerçekleşen iftar programına katıldı. İftara; Uluslararası Çalışma Örgütü Genel Direktörü Guy Ryder'in yanı sıra hükümet, işçi ve işveren kesimi temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve akademisyenler katıldı.
Uluslararası Çalışma Örgütü - 23.5.2019
Erdoğan, Uluslararası Çalışma Örgütü Genel Direktörü Guy Ryder'i kabul etti
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Uluslararası Çalışma Örgütü Genel Direktörü Guy Ryder'i ATO Congresium'da kabul etti.
Uluslararası Çalışma Örgütü - 23.5.2019
Erdoğan, Uluslararası Çalışma Örgütü Genel Direktörü Guy Ryder'i kabul etti
Erdoğan, Uluslararası Çalışma Örgütü Genel Direktörü Guy Ryder'i kabul etti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Uluslararası Çalışma Örgütü Genel Direktörü Guy Ryder'i ATO Congresium'da kabul etti.
Uluslararası Çalışma Örgütü - 23.5.2019
12. Çalışma Meclisi Toplantısı - Uluslararası Çalışma Örgütü Genel Direktörü Ryder
- Uluslararası Çalışma Örgütü Genel Direktörü Guy Ryder'ın konuşması ANKARA - Uluslararası Çalışma Örgütü Genel Direktörü Guy Ryder, ATO Congresium'da düzenlenen 12. Çalışma Meclisi Toplantısı'na katıldı.
Uluslararası Çalışma Örgütü - 23.5.2019
Erdoğan, Uluslararası Çalışma Örgütü Genel Direktörü Guy Ryder'i kabul etti
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Uluslararası Çalışma Örgütü Genel Direktörü Guy Ryder'i ATO Congresium'da kabul etti.
Uluslararası Çalışma Örgütü - 23.5.2019
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kabulü
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 12. Çalışma Meclisi Toplantısı için Türkiye'de bulunan Uluslararası Çalışma Örgütü Genel Direktörü Guy Ryder'ı kabul etti.
Uluslararası Çalışma Örgütü - 23.5.2019
Gündem / 23 Mayıs 2019
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ATO Congresium'da Uluslararası Çalışma Örgütü Genel Direktörü Guy Ryder'i kabul edecek, Cumhurbaşkanlığı Sergi Salonu'nda sağlık çalışanlarıyla iftarda bir araya gelecek.
Uluslararası Çalışma Örgütü - 23.5.2019
Gündem Özetine
Erdoğan, ATO Congresium'da Uluslararası Çalışma Örgütü Genel Direktörü Guy Ryder'i kabul edecek, Cumhurbaşkanlığı Sergi Salonu'nda sağlık çalışanları ile iftarda bir araya gelecek.
Uluslararası Çalışma Örgütü - 22.5.2019
12. Çalışma Meclisi Yarın Toplanacak
ATO Congresium'da toplanacak Çalışma Meclisi'nin gündemini, İşin Geleceği Küresel Komisyonu tarafından Uluslararası Çalışma Örgütü'nün (ILO) 100.
Uluslararası Çalışma Örgütü - 22.5.2019
12. Çalışma Meclisi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Katılımıyla 23 Mayıs'ta
Bu yılın Uluslararası Çalışma Örgütü ILO'nun kuruluşunun 100.
Uluslararası Çalışma Örgütü - 16.5.2019
Ilo'dan Suriyeli ve Türk İşçiler İçin Sigorta Desteği
Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) ve Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) iş birliğiyle kayıtlı istihdamı teşvik etmek üzere düzenlenen Kayıtlı İstihdama Geçiş Programı (KİGEP) Konya'da tanıtıldı.
Uluslararası Çalışma Örgütü - 4.5.2019
Nijerya'da Çocuk Nüfusunun Yüzde 43'ü İşci
Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Nijerya Temsilcisi Dennis Zulu, yaptığı açıklamada, uluslararası kuruluşların çocuk işçiye yönelik yaptığı uyarılara rağmen, Nijerya'da toplam nüfusun yüzde 43'ünü oluşturan çocukların zor şartlar altında çalıştığını belirtti.
Uluslararası Çalışma Örgütü - 18.4.2019
İşin Geleceği, Tehditler ve Fırsatlar" Konferansı
Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) 100.
Uluslararası Çalışma Örgütü - 9.4.2019
AB'den Güney Kore'ye Ilo Uyarısı
Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) düzenlemelerini onaylamaması halinde Güney Kore ile olan Serbest Ticaret Anlaşmasını (FTA) feshedilebileceği uyarısında bulundu.
Uluslararası Çalışma Örgütü - 27.3.2019
Abd, Özbek Pamuğunu Satın Alma Yasağını Kaldırdı
Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) de Özbekistan'ın pamuk tarlalarında çocuk işçiliğine son verildiğini resmen teyit etmişti.
Uluslararası Çalışma Örgütü - 23.3.2019
Dünyadaki 5 Önemli Fabrikadan Birisi"
Uluslararası Çalışma Örgütü'nün (ILO) 1952'de kabul ettiği anlaşmayı, 1971'de TBMM'nin onayladığını hatırlatan Kılıçdaroğlu, Türkiye'de 8 sigorta dalının uygulandığını ancak uygulanmayan bir sigorta dalı bulunduğunu söyledi.
Uluslararası Çalışma Örgütü - 19.3.2019
İzmir Koruyucu Aile Sayısında Lider
'KORUYUCU AİLELER SÜPER KAHRAMANLARDIR' Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un eşi Pervin Ersoy da İzmir Gönül Elçileri Projesi kapsamında koruyucu aile bölümünün çok dikkatini çektiğini dile getirdi. Türk kültürü ve medeniyetinin dünyanın en eski medeniyetleri arasında yer aldığına dikkat çeken Ersoy, Ortak yüksek kültürümüze sahip çıkıyoruz. Bizler Anadolu'da farklı mimari estetik anlayış ve inançlarla uyum içinde yaşadık. Dünyanın en eski medeniyeti arasında Türk kültürü yer alıyor. Aile hayatımız bizi birlik içinde tutan en önemli şeydir. Yoksulluk, kadın, çocuk, engelli ve yaşlılar ile kuşakların uyumu da sosyal yaşantımızda çok önemli bir yere sahip. Bu proje kapsamında sahip olduğumuz değerlerin günümüzde korunması ve gelecek nesillere ulaştırılması hedefleniyor diye konuştu. Koruyucu aileleri süper kahramanlar olarak nitelendirdiğini ifade eden Ersoy, bu aileleri tebrik etti.  'SOSYAL ZORUNLULUK DEĞİL SOSYAL SORUMLULUK' Bir öğretmen ve anne olarak sosyal sorumluluğun önemini hatırlatan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un eşi Rana Selçuk ise şöyle konuştu  Bir dokunuşun kaç hayatı kurtardığına defalarca şahit oldum. Bu sosyal seferberliğin dokunduğu alanlara bakıyorum aile, tabiat, dezavantajlı gruplar. Önümüzdeki dönemlerde refakatsiz çocuklar ülkemizde sorun oluşturabilir. Bu çocuklara yönelik sağlıklı bir destek sunulmazsa ülke olarak biz zarar görürüz. Ne mutlu ki koruyucu aile çalışmalarında İzmir'in öncü il olduğunu memnuniyetle öğrendim. Tabiatın zaman zaman hor kullanılıyor. Doğa da insanla hesaplaşıyor. Siz bu emanete yeniden sahip çıkmak için girişimde bulundunuz. Ülkemize yeni ağaçlar dikilerek hem tabiata hem ekonomimize katkı sağlanıyor. Sosyal sorumluluk çalışmalarını sosyal zorunluluk olarak görmemeliyiz. Sosyal sorumluluk çalışmalarında en ufak bir çıkar düşünürsek işin ahlakına ters düşer. Bizim medeniyetimizden gelen muaazzam mirası sürdürmeliyiz.  'ÇOCUK İŞÇİ ORANI YÜZDE 5.9' AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, ekonomik eşitsizliklerin, göçlerin ve işsizliğin artması ile çocuk işçiliğinin yaygınlaşma riskine karşı Türkiye'de ve dünyada sistemli bir mücadele verildiğini söyledi. Türkiye olarak bu konudaki mücadeleden hiçbir zaman taviz vermediklerini anlatan Çankırı, Türkiye 2006 yılında çocuk işçiliği ile mücadele kapsamında Uluslararası Çalışma Örgütü tarafından örnek ülke olarak seçildi.
Uluslararası Çalışma Örgütü - 26.2.2019
Mülteci Haberleri: Gündem Belirleme ve Kamuoyu Oluşturmada Medyanın Rolü" Semineri
Hayata Fırsat Projesi Avrupa Birliği tarafından finanse edilen, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Uluslararası İşgücü Genel Müdürlüğü ve Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Türkiye Ofisi işbirliğinde yürütülen Hayata Fırsat Projesi'nin bazı faaliyetleri, Uluslararası Göç Örgütü (IOM) ile yapılıyor.
Uluslararası Çalışma Örgütü - 25.2.2019
Kılıçdaroğlu: "Üreten, Çalışan, Hakça, Paylaşan Türkiye" Toplantısında Konuştu (2)
"GÜÇLÜ BİR SOSYAL DEVLET, BİR ÜLKEDE BARIŞIN VE HUZURUN TEMELİDİR" "Üçüncü ayak, güçlü bir sosyal devlet" diyen Kılıçdaroğlu, "Bir ülkede huzur mu, barış mı, her evde huzur ve barış mı olsun istiyorsunuz. Güçlü bir sosyal devlet olması lazım. Sosyal devletin bütün kurallarının Türkiye'de uygulanması lazım. 1974'te Türkiye Uluslararası Çalışma Örgütü'nün sosyal güvenliğin asgari normları sözleşmesini parlamentodan geçirdi.
Uluslararası Çalışma Örgütü - 25.2.2019
Geniş Haber Yeniden) Kılıçdaroğlu, "Üreten, Çalışan, Hakça, Paylaşan Türkiye" Toplantısında Konuştu
"GÜÇLÜ BİR SOSYAL DEVLET, BİR ÜLKEDE BARIŞIN VE HUZURUN TEMELİDİR" "Üçüncü ayak, güçlü bir sosyal devlet" diyen Kılıçdaroğlu, "Bir ülkede huzur mu, barış mı, her evde huzur ve barış mı olsun istiyorsunuz. Güçlü bir sosyal devlet olması lazım. Sosyal devletin bütün kurallarının Türkiye'de uygulanması lazım. 1974'te Türkiye Uluslararası Çalışma Örgütü'nün sosyal güvenliğin asgari normları sözleşmesini parlamentodan geçirdi.
Uluslararası Çalışma Örgütü - 25.2.2019
Geniş Haber) Kılıçdaroğlu, "Üreten, Çalışan, Hakça Paylaşan Türkiye" Toplantısında Konuştu
"GÜÇLÜ BİR SOSYAL DEVLET, BİR ÜLKEDE BARIŞIN VE HUZURUN TEMELİDİR" "Üçüncü ayak, güçlü bir sosyal devlet" diyen Kılıçdaroğlu, "Bir ülkede huzur mu, barış mı, her evde huzur ve barış mı olsun istiyorsunuz. Güçlü bir sosyal devlet olması lazım. Sosyal devletin bütün kurallarının Türkiye'de uygulanması lazım. 1974'te Türkiye Uluslararası Çalışma Örgütü'nün sosyal güvenliğin asgari normları sözleşmesini parlamentodan geçirdi.
Uluslararası Çalışma Örgütü - 20.2.2019
Birinci Yaşlılık Şurası Liderler Oturumu
Ülkesinde devlet politikası öncelikleri arasında yaşlıların da yer aldığını kaydeden Sylapov, ülkesinde son 10 yılda ortalama yaşam süresinin yüzde 3 arttığını söyledi. Sylapov ayrıca, Birleşmiş Milletler'in (BM) 17 sürdürülebilir kalkınma hedeflerini takip ettiklerinin ve Uluslararası Çalışma Örgütü'nün (ILO) insana yakışır çalışma modellerini benimsediklerinin altını çizdi.
Uluslararası Çalışma Örgütü - 7.2.2019
CHP Maltepe'de Ali Kılıç ile Yola Devam Edecek
İlklere imza attı Başkan Ali Kılıç, Cumhuriyet Halk Partisi'nde Parti Meclisi üyeliği, Merkez Yürütme Kurulu üyeliği ve Genel Başkan Danışmanlığı görevlerinin ardından 2014 seçimlerinde aday olduğu Maltepe'de yüzde 50 oy alarak belediye başkanlığı görevine seçilmişti. Bu dönemde CHP'nin Yurtdışı Örgütlenme Koordinatörlüğü'nü de üstlenen Kılıç, başarılı çalışmalarıyla dikkat çekiyor. Maltepe Belediye Başkanlığı yaptığı birinci döneminde ilklere imza atan Kılıç, öğrencilere yönelik ücretsiz ulaşım projesini hayata geçirmesinin yanı sıra ücretsiz hizmet veren Türkiye'nin ilk SGK anlaşmalı belediye hastanesini ilçeye kazandırdı. Kılıç ayrıca Türkiye Cumhuriyeti tarafından 1971'de imzalanan Uluslararası Çalışma Örgütü'nün 102 sayılı 'Sosyal Güvenliğin Asgari Normları Sözleşmesi'nde yerine getirilemeyen tek madde olma özelliği taşıyan ve 2011'de Cumhuriyet Halk Partisi'nin yoksullukla mücadele projesi olarak açıkladığı Aile Sigortası'nı da, ilk kez Maltepe'de hayata geçirdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Uluslararası Çalışma Örgütü Haberleri | Uluslararası Çalışma Örgütü Haber - Haberler - Sayfa 4 - Uluslararası Çalışma Örgütü haberleri, son dakika uluslararası çalışma örgütü haber ve gelişmeleri burada. Dünya Çocuk İşçiliği ile Mücadele Günü (2).
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 20.10.2020 22:36:31. #1.15#
title