ULUSLARARASI ÇALIŞMA ÖRGÜTÜ HABERLERİ

Uluslararası Çalışma Örgütü Haberleri

Uluslararası Çalışma Örgütü haber, Uluslararası Çalışma Örgütü son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Uluslararası Çalışma Örgütü - 2.12.2020
Son dakika haber... ILO: Kovid-19 krizi küresel bazda işçi ücretlerini düşürdü
Son dakika habere göre Uluslararası Çalışma Örgütü'nün (ILO) çalışması, Kovid-19 salgınının sebep olduğu ekonomik krizin, kadınlar ve düşük ücretle çalışan işçilerin maaşları başta olmak üzere, küresel bazda işçi ücretlerini düşürdüğünü ve eşitsizliği artırdığını ortaya koydu.
Uluslararası Çalışma Örgütü - 21.11.2020
Son dakika! Fındık hasadında çocuk işçiliğin kaldırılması hedefleniyor
Son dakika haberler: Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) ile Ferrero, Trabzon, Zonguldak ve Şanlıurfa'da özellikle fındık tedarik sektöründe çalışan çocukların kurtarılması ve çalışmalarının önüne geçilmesi için bir proje başlattıklarını açıkladı.
Uluslararası Çalışma Örgütü - 3.11.2020
Türk-İş Başkanlar Kurulundan "esnek çalışma düzenlemesi geri çekilsin" çağrısı Açıklaması
Türk-İş Başkanlar Kurulu, ülkemizde istihdamın artmasını önemli görmektedir. Salgının ülkemizde görülmesinden bu yana olumsuz etkileri, özellikle istihdamda gerileme ve işsizlikte artış olarak ortaya çıkmıştır. Salgının istihdam üzerindeki olumsuz etkisini gidereceği varsayılan tedbirler işçi haklarını ve iş şartlarını daha da geriletme temelinde uygulanmak istenmektedir. Çalışanların istihdama yaklaşımı, Uluslararası Çalışma Örgütü tarafından tanımlanan 'insana yakışır iş' kapsamındadır.
Uluslararası Çalışma Örgütü - 15.10.2020
"Ortak Paylaşım Forumu 2020"
Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Genel Direktörü Guy Ryder, koronavirüs salgınının dünya ekonomisini olumsuz etkilediğini belirterek, "Bazı örnekler vermem gerekirse Kovid-19 yüzünden bu yılın ikinci çeyreğinde 495 milyon işçi işini kaybetti.
Uluslararası Çalışma Örgütü - 10.10.2020
Devlet desteğiyle 111 yeni kadın kooperatifi kuruldu
Kadın kooperatiflerinin güçlendirilmesi için yeni yol haritası gündemde Bakanlık, Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Türkiye Ofisi ile iş birliğinde, "Türkiye'de Kadınların Kooperatifler Yoluyla Güçlenmesi: Yasal ve Yapısal Stratejiler Raporu"nu hazırlamaya başladı.
Uluslararası Çalışma Örgütü - 7.10.2020
TİSK'in ev sahipliğinde Ortak Paylaşım Forumu'nun ikincisi düzenlenecek
Forumda ayrıca, Uluslararası Çalışma Örgütü Genel Direktörü Guy Ryder, Uluslararası İşverenler Teşkilatı Başkanı Erol Kiresepi, Uluslararası İşçi Sendikaları Konfederasyonu Genel Sekreteri Sharran Burrow, Birleşmiş Milletler Türkiye Mukim Koordinatörü Alvaro Rodriguez, Business Europe Genel Direktörü Marcus Beyrer, Dünya Ekonomik Forumu İcra Kurulu Üyesi Murat Sönmez ile Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası Direktör Yardımcısı Biljana Radonjic katılımcı olacak.
Uluslararası Çalışma Örgütü - 18.9.2020
Somali yeni başbakanı belli oldu
Somali Ulusal Üniversitesi inşaat mühendisliği mezunu olan Roble, Uluslararası Çalışma Örgütü'nde (ILO) görev yaptı.
Uluslararası Çalışma Örgütü - 20.8.2020
Türkiye Adalet Akademisi ile ILO Türkiye Ofisi arasında "Eğitim, Araştırma ve İş Birliği Protokolü"...
Türkiye Adalet Akademisi ile Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Türkiye Ofisi arasında imzalanan "Eğitim, Araştırma ve İş birliği Protokolü" ile hakim ve hakim adaylarının kapasitesinin artırılması amaçlanıyor.
Uluslararası Çalışma Örgütü - 4.8.2020
Çocuk işçiliğinin yasaklanmasına ilişkin acil eylem sözleşmesi üye ülkelerce onaylandı
Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO), "En Kötü Biçimlerdeki Çocuk İşçiliğinin Yasaklanması ve Ortadan Kaldırılmasına İlişkin Acil Eylem Sözleşmesi"nin üye ülkeler tarafından onaylandığını bildirdi.
Uluslararası Çalışma Örgütü - 23.7.2020
BM: Kovid-19 Arap ekonomisinin yüzde 5,7 küçülmesine ve 152 milyar dolar gelir kaybına neden...
Salgın nedeniyle Arap ülkelerinin ekonomisinin yüzde 5,7 küçülmesinin ve bölgede 152 milyar dolar gelir kaybının öngörüldüğü raporda, Uluslararası Çalışma Örgütü'nün tahminlerine göre ise 2020'nin ikinci yarısında 17 milyon kişinin işsiz kalabileceği ve salgının en fazla bölge nüfusunun yüzde 40'ını oluşturan göçmen işçileri etkiyeceği kaydedildi.
Uluslararası Çalışma Örgütü - 21.6.2020
CHP'li Ağbaba: "Pandemi sürecinde 4 milyon 848 bin kişi gelir kaybına uğradı"
Bu oran 500 milyar liranın yüzde 4'üne tekabül ederken, Uluslararası Çalışma Örgütü verilerine göre dünyada işsizlik yardımı için yapılan yüzde 18'lik payın açık ara gerisinde kaldı.
Uluslararası Çalışma Örgütü - 12.6.2020
Son dakika güncel: "Çocuk İşçiliği ile Mücadele Günü"
Açıklamasında çocukların gelecek demek olduğunu ifade eden Koçyiğit, "Bizler de devlet olarak onların olumsuz koşullardan etkilenmemeleri için gerekli tedbirleri almaya çalışıyoruz. Uluslararası Çalışma Örgütü (İLO), 2002 yılında dünyada çalışan milyonlarca çocuğun içinde bulunduğu olumsuz duruma ve yaşadıkları ağır koşullara dikkati çekmek için 12 Haziran gününü Çocuk İşçiliği ile Mücadele Günü olarak belirlemiştir.
Uluslararası Çalışma Örgütü - 12.6.2020
Çalışan çocukların yüzde 34,3'ü okula gitmiyor
Türkiye'de çocuk işçiliği ile mücadelenin 20 yılı Çocuk işçiliği, çeşitli uluslararası düzenlemelere rağmen tüm dünyada halen mücadele edilmesi gereken bir alan. Seminerde sorunun çok boyutlu olduğu ve ortak bir mücadelenin gerekliliği vurgulandı Çocuk işçiliği, Türkiye'de öncelikli çözüm geliştirmesi gereken konular arasında yer alıyor. Bu bağlamda kamu, uluslararası kuruluşlar, uluslararası şirketler, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşları (STK) birtakım çalışmalar yapıyor. İstanbul Bilgi Üniversitesi Çocuk Çalışmaları Birimi ile Göç Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi, 12 Haziran Çocuk İşçiliği ile Mücadele Günü dolayısıyla bir online seminer serisi gerçekleştiriyor. 10-12-15-16-17 Haziran tarihlerinde Türkiye'de çocuk işçiliği ile mücadelenin son 20 yılının ele alınacağı seminer serisinin ilk gününe İstanbul Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Emre Erdoğan, UNICEF Sosyal Politika Bölüm Başkanı Emre Üçkardeşler, Pamukkale Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Çağla Ünlütürk Ulutaş, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İstihdam Politikaları Daire Başkanı İbrahim Demircan ve Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Program Yöneticisi Nejat Kocabay konuşmacı olarak katıldı.
Uluslararası Çalışma Örgütü - 11.6.2020
Hak-İş Genel Başkanı Arslan: "Sendikal örgütlülüğün olduğu yerde çocuk işçiliği olmaz"
Arslan, 12 Haziran Dünya Çocuk İşçiliğiyle Mücadele Günü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, dünya genelinde giderek önemli bir sorun haline gelen çocuk işçiliğine dikkat çekmek ve önlemek amacıyla Uluslararası Çalışma Örgütü tarafından bu günün ilan edildiğini anımsattı.
Uluslararası Çalışma Örgütü - 11.6.2020
Arslan: "Sendikal örgütlülüğün olduğu hiçbir yerde çocuk işçiliği olmaz"
HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan 12 Haziran Dünya Çocuk İşçiliğiyle Mücadele Günü ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "Uluslararası Çalışma Örgütü, tüm dünyada gün geçtikçe artarak önemli bir sorun haline gelen çocuk işçiliğine dikkati çekmek ve tüm dünyada çocuk işçiliğini önlemek amacıyla 12 Haziran tarihini Dünya Çocuk İşçiliğiyle Mücadele Günü olarak ilan etmiştir.
Uluslararası Çalışma Örgütü - 16.5.2020
CHP Genel Başkan Yardımcısı Emre: "Genç nüfus Türkiye'nin en büyük avantajıdır"
Kayıt dışı genç istihdam Emre, gençlere ilişkin sorunların arasında kayıt dışı genç istihdamın da yer aldığını belirterek şunları kaydetti: "TÜİK'in 2019 yılı için kayıt dışı istihdam oranı açıklaması yüzde 34,5'tir. Bu durum bize her üç kişiden birinin kayıt dışı olarak istihdam edildiğini göstermektedir. Yine Uluslararası Çalışma Örgütü'nün (ILO) 'Genç İstihdamda Küresel Trendeler 2020' raporuna göre, dünyadaki gençlerin yüzde 77'si kayıt dışı istihdam edilirken, bu oranın Türkiye için yüzde 66 olduğu belirtilmektedir.
Uluslararası Çalışma Örgütü - 29.4.2020
ILO: Koronavirüs krizi 1,6 milyar işçinin geçim kaynaklarını yok edebilir
Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle küresel çapta iş saatlerinde keskin düşüşün devam ettiği, küresel iş gücünün yarısını oluşturan kayıt dışı ekonomideki yaklaşık 1,6 milyar işçinin geçim kaynaklarını kaybetme riskiyle karşı karşıya...
Uluslararası Çalışma Örgütü - 28.4.2020
Tes-İş Başkanı Akma'dan 28 Nisan Dünya İş Sağlığı ve İş Güvenliği Günü mesajı Açıklaması
Akma, Uluslararası Çalışma Örgütü-ILO tarafından ilan edilen 28 Nisan Dünya İş Sağlığı ve İş Güvenliği Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Uluslararası Çalışma Örgütü - 28.4.2020
"SEN'den Başlar… Bulaştırmamak Senin Elinde!"
Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası (ÇEİS), Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) tarafından belirlenen 28 Nisan Dünya İş Sağlığı ve Güvenliği Günü kapsamında 2014 yılından bu yana gerçekleştirdiği etkinliklerin 2020 yılı temasını "Solunum Yoluyla Bulaşan Hastalıklar" olarak belirledi.
Uluslararası Çalışma Örgütü - 27.4.2020
MMO: İşçi sağlığı politikaları yeniden gözden geçirilmeli
Meslek hastalıkları ve iş kazalarının önlenmesi amacıyla Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) tarafından alınan bir Karar ile 2003 yılından bu yana her yıl farklı bir temanın öne çıkarıldığı 28 Nisan Dünya İş Sağlığı ve Güvenliği Günü, 2015 yılından bu yana Türkiye'de de anılıyor.
Uluslararası Çalışma Örgütü - 10.4.2020
Hindistan'da yevmiyeli işçiler "Kovid-19 kısıtlamalarının süresinin uzatılması" ihtimalinden...
Öte yandan, Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO), Kovid-19 salgını boyunca Hindistan'da kayıt dışı sektörlerde çalışan yaklaşık 400 milyon kişinin, daha da yoksullaşma riskiyle karşı karşıya olduğu tahmininde bulunuyor.
Uluslararası Çalışma Örgütü - 9.4.2020
Kovid-19 salgını Güney Asya için ne ifade ediyor?
Salgının halka faturası ve bölgesel sorunlar Öncelikle bölge ülkelerinin işgücüne bakıldığında, kayıtsız ve günlük ücretle çalışan işçi sayısının çok yüksek olduğu görülüyor. Uluslararası Çalışma Örgütü'nün (ILO) verilerine göre, başta Hindistan, Pakistan, Nepal ve Bangladeş olmak üzere bölge ülkelerinde işgücünün büyük bir bölümü, resmi olmayan sektörlerde gündelik ücretlerle ve herhangi bir sağlık sigortası olmadan istihdam ediliyor.
Uluslararası Çalışma Örgütü - 8.4.2020
Japon bankası: Orta Doğu ülkeleri Kovid-19'un etkilerini gidermek için IMF'nin yardımını alabilir
Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO), son raporunda koronavirüs salgını nedeniyle dünya genelinde 195 milyon kişinin işini kaybedebileceği öngörüsünde bulundu.
Uluslararası Çalışma Örgütü - 7.4.2020
ILO: Koronavirüs krizi 195 milyon kişinin işini kaybetmesini tetikleyebilir
Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) krizinin 2020'nin ikinci çeyreğinde küresel olarak çalışma saatlerinin yüzde 6,7'sini ortadan kaldırmasının beklendiğini, bunun da 195 milyon kişinin tam zamanlı işini kaybetmesi anlamına geleceğini bildirdi.
Uluslararası Çalışma Örgütü - 5.4.2020
Haftanın tarihine bakış
11 Nisan 1919- Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) kuruldu.
Uluslararası Çalışma Örgütü - 31.3.2020
BM Genel Sekreteri Guterres: "(Kovid-19 salgını), 2. Dünya Savaşı'ndan sonra karşı karşıya...
5 ila 25 milyon kişi işini kaybedebilir Guterres'in açıkladığı rapora göre, Uluslararası Çalışma Örgütü, salgın yüzünden 5 ila 25 milyon kişinin işini kaybedebileceğini ve 860 milyar ile 3,4 trilyon dolar gelir kaybı yaşanabileceğini öngörüyor.
Uluslararası Çalışma Örgütü - 31.3.2020
Çalışan çocuk sayısı 720 bin oldu
Bu araştırma daha önce uygulanan Çocuk İşgücü Araştırmaları ile kapsam ve yöntem açısından farklılıklar içermektedir. Bu farklılıklar; 2014 yılı itibarıyla Hanehalkı İşgücü Araştırması yapısında gerçekleştirilen düzenlemelerden ve Uluslararası Çalışma Örgütü'nün çocuk işgücü araştırmalarında temel aldığı 5-17 yaş grubunun kapsanmasından kaynaklanıyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Uluslararası Çalışma Örgütü Haberleri | Uluslararası Çalışma Örgütü Haber - Haberler - Uluslararası Çalışma Örgütü haberleri, son dakika uluslararası çalışma örgütü haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haber... ILO: Kovid-19 krizi küresel bazda işçi ücretlerini düşürdü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.12.2020 07:57:49. #1.15#
title