Uluslararası Buildex Yapı ve İnşaat Malzemeleri Fuarı Şam'da Açıldı

Uluslararası Buildex Yapı ve İnşaat Malzemeleri Fuarı Şam'da Açıldı

Uluslararası Buildex Yapı ve İnşaat Malzemeleri Fuarı Bu Akşam Suriye'nin Başkenti Şam'da Açıldı. Suriye Başbakanı Muhammed Naci Utri Tarafından Açılan Fuara, Aralarında Türkiye'nin de Bulunduğu 55 Arap ve Yabancı Ülkeden Bin 534 Firma Katılıyor.

Uluslararası Buildex Yapı ve İnşaat Malzemeleri Fuarı Şam'da Açıldı

Uluslararası Buildex yapı ve inşaat malzemeleri fuarı bu akşam Suriye'nin başkenti Şam'da açıldı. Suriye Başbakanı Muhammed Naci Utri tarafından açılan fuara, aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 55 Arap ve yabancı ülkeden bin 534 firma katılıyor.

Açılışı bugün yapılan, her türlü inşaat ve yapı malzemesinin sergilendiği Buildex fuarına ilk günden yoğun bir ilginin olduğu gözlendi. Suriye'de kendilerine yeni pazarlar aramak amacıyla fuara katılan Türk firmalarını ziyaret eden Suriye Başbakanı Utri, firma temsilcilerinden sergiledikleri malzemeler hakkında bilgi aldı. Kapı Fuarcılık Genel Müdürü Hüseyin Aslan, "Dünyanın tek kapı fuarını düzenliyoruz. Dünyada 250 kapı üreticisini bulabileceğiniz yegane fuar, kapı fuarcılıktır. Dünyanın çeşitli

ülkelerinde hizmet veren 150 Türk firmasını temsilen buradayız" dedi. Cihan Ray şirketinin sahibi Coşkun Algın, "Firmamız 17 yıl önce ray imalatına başladı. 5 yıldır otomatik kapı, kabin ve makine motor imalatımız var. Türkiye'de firmamızın dışında böyle bir tesis yok. Şirketimizi tanıtmak için bu fuara katıldık" diye konuştu.

5 gün sürecek fuara 70 Türk firması katılıyor.

(GY-OYK-OYK-NÇ-D)