Uluslararası Beko Pro-am 2006 Golf Turnuvası

Türkiye'nin Ev Sahipliğinde Avrupa'nın En İyi Profesyonel Golf Oyuncularını Buluşturan, Golf Sporunun En Kapsamlı Pro-am Organizasyonu 9. Uluslararası Beko Pro-am 2006 Golf Turnuvası'nda Kazananlar Belli Oldu. Buna Göre Turnuvanın Profesyoneller Kategorisi'nde Birinci Liam Bond, İkinci Almanya'd...

Uluslararası Beko Pro-am 2006 Golf Turnuvası

Türkiye`nin ev sahipliğinde Avrupa`nın en iyi profesyonel golf oyuncularını buluşturan, golf sporunun en kapsamlı Pro-Am organizasyonu 9. Uluslararası Beko Pro-Am 2006 Golf Turnuvası`nda kazananlar belli oldu. Buna göre turnuvanın Profesyoneller Kategorisi`nde birinci Liam Bond, ikinci Almanya`da yaşayan profesyonel tek Türk golfçü Erol Şimşek, üçüncü Mark Mouland oldu. Bond`a 8000 USD tutarındaki para ödülünü Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç takdim etti. Dereceye giren tüm profesyonel oyunculara toplamda, Avrupa`da Pro-Am golf alanında verilen en büyük para ödülü olan 85.000 USD verildi. Turnuvanın Takım Kategorisi`nde ise birinci toplamda eksi 47 puanla Tanju Gürses, Gencay Asan, Çağatay Ural`dan oluşan Atlantik-2, ikinci eksi 36 puanla Candan Kıramer, Ali Emre Kap, Alex Lips`ten oluşan Vakko takımı, üçüncü eksi 33 puanla Çiğdem Ergelen, Patrick Wendt, Bülent Özgören`den oluşan Nildem Sigorta oldu.

Türkiye ile birlikte Slovenya, İngiltere, İrlanda, İskoçya, Galler, İtalya, İsviçre, Amerika Birleşik Devletleri ve Almanya`dan 34 profesyonel golf oyuncusu ile Türkiye`den 102 amatör oyuncunun yarıştığı 9. Uluslararası Beko Pro-Am 2006 Golf Turnuvası`nda kazananlar belli oldu. Buna göre turnuvanın Profesyoneller Kategorisi`nde birinci Liam Bond, ikinci Almanya`da yaşayan profesyonel tek Türk golfçü Erol Şimşek, üçüncü Mark Mouland oldu. Bond`a 8000 USD tutarındaki para ödülünü Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç takdim etti. Dereceye giren tüm profesyonel oyunculara toplamda, Avrupa`da Pro-Am golf alanında verilen en büyük para ödülü olan 85.000 USD verildi.

Turnuvanın Takım Kategorisi`nde ise birinci toplamda eksi 47 puanla Tanju Gürses, Gencay Asan, Çağatay Ural`dan oluşan Atlantik-2, ikinci eksi 36 puanla Candan Kıramer, Ali Emre Kap, Alex Lips`ten oluşan Vakko takımı, üçüncü eksi 33 puanla Çiğdem Ergelen, Patrick Wendt, Bülent Özgören`den oluşan Nildem Sigorta oldu.

Geçen yıl ilk defa bir Türk profesyonelin, Şenol Bay`ın birinci olduğu, bu yıl dokuzuncusu yapılan Uluslararası Beko Pro-Am 2006`da yarışan dünyaca ünlü profesyonel golf oyuncuları arasında, sayısız müsabakaya katılarak ülkesini Avrupa Ryder Cup da temsil eden ve Avrupa Tur`unda önemli neticeler elde eden Paul Way, Steve Richardson, Steve McAllister Peter Mitchel, Mark Mouland, David R Jones, amatör oyuncular arasında ise Uluslararası Profesyonel Golf Federasyonu (PGA) ikinci başkanı Norman Fletcher ve İngiltere Eski Futbol Kaptanı David Platt yarıştı.