Uluslararası Af Örgütü Ateşkes Çağrısında Bulundu

Uluslararası Af Örgütü Ateşkes Çağrısında Bulundu

Uluslararası Af Örgütü'nün İsrail Ve Lübnan'a Ateşkes Çağrısında Bulunmak İçin Taksim Meydanında Yere Yatarak Mumlu Eylem Yaptı. Taksim'de Galatasaray Lisesi Önünde Toplanan Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi Üyelerinden Onlarca Kişi Yerlere Yatarak Eylem Yaptı. Yaktıkları Mumları Yine Yollara...

Uluslararası Af Örgütü  Ateşkes Çağrısında Bulundu

Uluslararası Af örgütü`nün İsrail ve Lübnan`a ateşkes çağrısında bulunmak için Taksim meydanında yere yatarak mumlu eylem yaptı.
Taksim`de Galatasaray Lisesi önünde toplanan Uluslararası Af Örgütü Türkiye şubesi üyelerinden onlarca kişi yerlere yatarak eylem yaptı. Yaktıkları mumları yine yollara koyan eylemciler İsrail ve Lübnan`a ateşkes çağrısında bulundu. 40`ı aşkın örgüt üyesi yası simgeleyen siyah giysiler içinde yere yatarak ¨ateşkes¨ kelimesini oluşturdu. Daha sonra yapılan basın açıklamasında, Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi adına konuşan Kampanyalar Koordinatörü Erdem Vardar, ¨Çatışmanın gaddarca bir yıkıma ve savaş suçlarına dönüştüğüne tanık olduk. Kurbanları acıyla anıyoruz, kalplerimiz ailelerine bu kaos ortamında güç bulmaları için uzanıyor. Hepsine cesaret ve acil güvenlik diliyoruz. İsrail ve Hizbullah`ı masum insanların hayatlarına ve insan haklarına saygı göstermeye çağırıyoruz. Hepimizin iyiliği için ateşi kesin¨ dedi. Eylemciler yere mumlar bırakarak meydandan ayrıldılar.