Uluslararası 2. Trakya Bisiklet Turu

Uluslararası 2. Trakya Bisiklet Turu

Uluslararası 2. Trakya Bisiklet Turu'nun bir etabının Edirne'de gerçekleştirilmesi, memnuniyetle karşıladı.

Uluslararası 2. Trakya Bisiklet Turu

Uluslararası 2. Trakya Bisiklet Turu'nun bir etabının Edirne'de gerçekleştirilmesi, memnuniyetle karşıladı.

Edirne Doğa Sporları Derneği Başkanı Bülent Bacı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye Bisiklet Federasyonu'nun organize ettiği Dünya Bisiklet Birliği'nin 2011 takviminde yer alan 2. 2 sınıfındaki 2. Uluslararası Trakya Bisiklet Turu'nda Edirne etabının yer almasından memnun olduklarını söyledi.

Edirne etabının, ilde bisiklet sporuna gönül verenler için ayrı bir heyecan oluşturduğunu ifade eden Bacı, şunları kaydetti:

"Bu sabah, son etaba Edirne merkezden start verilmesi Edirne de bizim için ayrı bir heyecan olmuştur. Trakya ve Edirne bisiklet sporu için önemli bir coğrafi yapıya sahiptir. Bu açıdan bu bölgede 6 yıldır bisiklet sporunu geliştirme çabalarımız böyle bir güzel organizasyonla taçlanmış, Edirne de bisiklet sporunun geleceği için güzel bir görüntü oluşturmuştur.

Üst düzey ülke ve yabancı sporcuları seyreden gençler ve çocuklar onları model almada bu tür organizasyonların önemli etkisi var. Brisaspor gibi kulübümüze de yardımcı olmaya çalışan diğer takımlara ülke sporunu geliştirme ve olimpiyatlarda bisiklet sporunu temsil etmeleri açısından başarılar diliyoruz. "

Edirne Bisiklet Kulübü Derneği (EBİS) Başkanı Sadi Çalışkan ise Uluslararası 2. Trakya Bisiklet Turu'nun son etabının Edirne'de yapılmasının, bisiklet sporu açısından çok önemli olduğunu belirtti.

Buradan alınacak puanların sporcular açısından ülke puanına yansıyacağını anlatan Çalışkan, "Bu yarışların Edirne etabının yapılması kent açısından mükemmel bir şey. Buradan alınacak puanlar, sporcuların ülke puanlarına yansıyacak. Bu puanlara göre 2012'de yapılacak olimpiyatlara ülkeler sporcu gönderecekler. Bisiklet sporu adına çok iyi oldu. Bundan sonraki yıllarda Edirne'de bisiklet sporu daha da gelişip ilerleyecektir" dedi.

- EDİRNE

Kaynak: AA