Uluslararası 2. Trakya Bisiklet Turu

Uluslararası 2. Trakya Bisiklet Turu

Uluslararası 2. Trakya Bisiklet Turu'nun Lüleburgaz-Babaeski-Kırklareli-Edirne etabını Brisaspor'dan Kemal Küçükbay kazandı.

Uluslararası 2. Trakya Bisiklet Turu

Uluslararası 2. Trakya Bisiklet Turu'nun Lüleburgaz-Babaeski-Kırklareli-Edirne etabını Brisaspor'dan Kemal Küçükbay kazandı.

Dünya Bisiklet Birliğinin 2011 takviminde yer alan ve önceki gün Tekirdağ'dan başlayan 2. 2 sınıfındaki "Uluslararası 2. Trakya Bisiklet Turu"nun 3. etabı olan Lüleburgaz-Babaeski-Kırklareli-Edirne etabı tamamlandı.

115 kilometrelik etaptaki yarışa Türkiye, Romanya, Yunanistan ve Gürcistan'dan 44 sporcu katıldı. Yarışmada Brisaspor'dan Kemal Küçükbay 2: 42: 26 ile birinci gelirken, Manisaspor'dan Fatih Harmancı 2: 42: 26 ile ikinci, Konya Torku şeker Spor'dan Mustafa Sayar 2: 42: 26 ile üçüncülüğü elde etti.

Olin Kavşağı'nda sona eren yarışmada dereceye girenlere ödüllerini Türkiye Bisiklet Federasyonu Genel Başkanı Emin Müftüoğlu, Edirne Vali Yardımcısı Abdullah Aslaner, Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu verdi.

Türkiye Bisiklet Federasyonu Genel Başkanı Emin Müftüoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, bugün yapılan 3. etabın sonunda puanların tamamının Türk sporcularının aldığını söyledi.

Bunun kendileri için çok önemli olduğunu vurgulayan Müftüoğlu, "Yarın finishde de genel klasmanda birinci olmak, başarmak istiyoruz. Bu yarış 2. Trakya Turu. ve bu yıl ki, olimpiyatlara puan veren 2012 Londra Olimpiyatlarına gitmektir ki, kalifikasyon yarışmalarında bir tanesi. Bunun için değeri hem bizim açımızdan hem de Dünya Bisiklet Birliği açısından önemli bir yarıştır.

Şu ana kadar kazasız geldik. Bu yarışların devamı önümüzdeki hafta Isparta'da olacak. Diğerleri yurt dışında zaten 15 Ekim'de hem birlikte olimpiyatlara gitmek istiyoruz" dedi.

Bisiklet turunun son etabı ise yarın Edirne'den başlayarak Tekirdağ'a kadar 143 kilometrelik yarış ile tamamlanacak.

- EDİRNE

Kaynak: AA