Ulusal Liderlik ve Girişimcilik Zirvesi Yapıldı

Ulusal Liderlik ve Girişimcilik Zirvesi Yapıldı

25.12.2010 13:02 | Son Güncelleme: 25.12.2010 13:02
Ulusal Liderlik ve Girişimcilik Zirvesi Yapıldı

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, '17 Yıllık Belediyecilik Hayatımda, Hizmetlerimizden Ötürü 7 Kere Soruşturma Geçirdim

Erciyes Üniversitesi Genç Girişimciler Kulübü tarafından düzenlenen etkinliğe katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, '17 yıllık belediyecilik hayatımda, hizmetlerimizden ötürü 7 kere soruşturma geçirdim. Ama hiç birinden ceza da almadım, uyarı da' dedi.

Özhaseki, Kadir Has Kongre Merkezi'nde yapılan 'Ulusal Liderlik ve Girişimcilik Zirvesi' etkinliğinde yaptığı konuşmada, rutin belediyecilik hizmetlerinin bittiğini bildirdi.

Değişime ve yeniliğe ayak uydurulması gerektiğini belirten Özhaseki, 'Gençler bu tür etkinliklerle gündeme gelmeli. Eskiden ülkemizde lise mezunları kıymetliydi. Sonra üniversite mezunları revaçta oldu. Şimdi ise üniversite mezunları arasında fark yaratanlar, öne çıkanlar en gözde olanlar' diye konuştu.

Özhaseki, konuşmasına şöyle devam etti:

'Belediye başkanı ve eski bir esnaf olarak değişimin çok önemli olduğunu, çok boyutlu olduğunu söylemeden geçemem. İş hayatı ve sosyal yaşam çok çabuk değişti. Buna ayak uyduranlar ayakta kalabildi. Değişime sadece ayak uydurmak değil, doğru ve zamanında ayak uydurmakta çok önemli. Belediye başkanıyım deyip, her istediğinizi yapamazsınız. Sivil toplum örgütlerine, vatandaşlara sürekli kulak verip, onların düşüncelerini değerlendirmelisiniz. Başkanlık vasıfları da değişti. Belediyeler haşeratı önlemek için o dönemlerde kiloyla sinek alırdı. Bu da başlı başına bir girişimcilik örneği. Ancak, rutin hizmetlerle belediyecilik yapmak yetmiyor. Belediye başkanları girişimci olup, hedefe gitmeli. Kamu, girişimcilerin yolunu açıp, kenti büyütmeli. 17 yıllık belediyecilik hayatımda, hizmetlerimizden ötürü 7 kere soruşturma geçirdim. Ama hiç birinden ceza da almadım, uyarı da. Yani soğan yerseniz ağzınız kokar. Yemezseniz asla kokmaz.'

Kulüp Başkanı Gülşah Aslantaş da, kulüplerinin 2004 yılında kurulduğunu anımsatarak, 'Diplomalarımızı daha mezun olmadan bu tür etkinliklerle ve girişimlerle zenginleştirmek istiyoruz' dedi.

Konuşmaların ardından Erciyes Üniversitesi Rektörü Fahrettin Keleştemur, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'ye plaket takdim etti.

(CAN-İÇR-MHD) - KAYSERİ

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

title