Ulus Haberleri

Ulus haber, Ulus son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ulus - 18.9.2020
Toplumsal hareketliliğin yeni düzeyini anlamlandırmak
Öte yandan siyasetin kurum, değer ve elit düzeylerinde tekelleşmesi oligarşik eğilimleri besliyor. Bu eğilimler ise zamanla siyasal alanda merkez ve çevre gerginliğine benzer yeni tür mücadele ve çatışma alanları oluşturuyor. Etnik kökenin, sınıfsal aidiyetin, dini kimliklerin ve demografik dağılımın içerik kazandırdığı yeni çevresel sınırlar merkezin siyasetine meydan okuyor böylece. Bu açıdan bugünlerde görülen halk hareketliliğini salt iktisadi dinamiklerle açıklamak mümkün gözükmüyor. Makro ölçekte ele alınacak olursa, kaynakların eşitsiz dağılımının beslediği ve büyüttüğü yapısal kriz gerçeği önemliyken; mikro ölçekte ise yeni bir tür kimlik krizinin hareketlendirdiği milliyetçiliğin içeriğine ve işlevine dönük kargaşa halinin ön planda olduğu gözüküyor. Tam bu noktada milliyetçiliğin sivil ve içerici bir düzlemde siyasal alanda hakim olması vatandaşlık kurumunu güçlendirerek bu kriz halinden çıkışa kapı aralayabilir. Öte yandan milliyetçiliğin dar ve dışlayıcı bir eksende popülerleşmesi ise bahsedilen ülkeler içerisindeki dini, etnik ve kültürel sosyal yarılma hatlarını etkinleştirerek krizi içsel ve yapısal bir düzeyden bölgesel ve küresel jeopolitik eksenlerdeki istikrarsızlıklara tahvil etme tehlikesi de mevcut. Burada kritik nokta, belirli bir ulusa ait olma hali olan milliyetçilik ile demokratik siyaseti genişletecek olan halkçılık özlü milliyetçiliğin nasıl dengeleneceğinde yoğunlaşıyor.
Ulus - 17.9.2020
Vali Şahin: Ankara'da vaka sayısında geriye doğru gidiyoruz
Ankara Valisi Vasip Şahin, İçişleri Bakanlığının genelgesi doğrultusunda Altındağ ilçesindeki Ulus'ta yapılan koronavirüs denetimine katıldı.
Ulus - 17.9.2020
Sakarya'da şehir merkezinde satırlı dehşet
Olay, Adapazarı ilçesinde bulunan Ulus Caddesi ve Hendek Caddesinin kesiştiği noktada öğlen saatlerinde meydana geldi.
Ulus - 15.9.2020
Vali Gül'den 19 Eylül Şehit ve Gaziler Günü mesajı
Şehitlik ve gaziliğin toprağı vatan, insanı ulus yapan yüksek manevi değerler olduğunu vurgulayan Gül, yaşadığı topraklar uğruna şehit olan veya gazilik rütbesine ulaşan her vatan evladının milletin bağımsızlığın tutkusunun sembolü olduğunu belirtti.
Ulus - 15.9.2020
Çubuk ve Akyurt ÖTA'larında Ankarakart dönemi başlıyor
Ankara'da özel halk otobüslerinin (ÖHO) geçtiğimiz yıl validatör sistemine dahil edilerek Ankarakart kullanımına başlamasının ardından çevre ilçelere taşıma hizmeti veren ÖTA'lar da sisteme dahil edilmeye başlandı. 9 Eylül'de toplanan Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) Genel Kurulunda, 487-3 Çubuk-Ankara ve 488-3 Akyurt-Ankara ÖTA'larında kullanılması kararlaştırıldı. Karara göre söz konusu araçların güzergahları 487 Çubuk-Ulus-Sıhhiye ve 488 Akyurt-Ulus-Sıhhiye EGO otobüs güzergahlarıyla birleştirilerek, araçlar Ankarakart sistemine dahil edilecek.
Ulus - 15.9.2020
İlçe özel toplu taşıma araçları Ankarakart'a geçecek
Karara göre, Ankarakart geçerli olacak ÖTA araçları, 487 Çubuk-Ulus-Sıhhiye ve 488 Akyurt-Ulus-Sıhhiye EGO otobüs güzergahlarıyla birleştirilerek sisteme entegre edildi.
Ulus - 15.9.2020
Ematolojik hastalığı olanlar aldığı tedbirleri daha da arttırmalı
Çocukları yetişkinler kadar etkilemeyen virüs; 65 yaş üzerindekilerde, kronik hastalığı olanlarda hayati tehlike taşıyor. Unutulmaması gereken noktalardan biri lösemi, lenfoma, multiple myelom gibi hematalojik hastalığı olanlar. Onlar için riskin çok daha yüksek olduğunu söyleyen Liv Hospital Ulus Hematoloji Uzmanı Doç.
Ulus - 14.9.2020
90 yıllık fabrika turizme kazandırılacak
BARTIN'ın Ulus ilçesinde, 24 yıl önce özelleştirilen Orman Ürünleri Sanayi fabrikasını satın alan Ali Karademir (67), içerisinde işletmeye elektrik sağlayan 92 yıllık makinelerin bulunduğu fabrikanın bir bölümünü turizme açmayı hedefliyor.
Ulus - 13.9.2020
Haftanın tarihine bakış
1893- Yeni Zelanda kolonisi, kadınlara oy hakkı tanıyan ilk ulus oldu.
Ulus - 11.9.2020
Ulus Orman İşletme Müdürlüğünde yapılan çalışmalar yerinde inceledi
Zonguldak Orman Bölge Müdürü Zekeriya Beyazlı Ulus Orman İşletme Müdürlüğünde yapılan çalışmaları yerinde inceledi.
Ulus - 11.9.2020
Orman Bölge Müdürü Beyazlı'dan Ulus'ta inceleme
Zonguldak Orman Bölge Müdürü Zekeriya Beyazlı, Ulus ilçe Orman İşletme Müdürlüğündeki orman bakımı ve üretim çalışmalarını yerinde inceledi.
Ulus - 9.9.2020
Kumluca beldesi atıksu arıtma tesisi inşaatı
AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Ulus ilçesi Kumluca beldesi atıksu arıtma tesisi inşaatının başladığını açıkladı.
Ulus - 9.9.2020
Fransa ve Yunanistan: Doğu Akdeniz'deki büyük hesaplaşmanın vekil aktörleri
Dünya siyasi haritasının çizilmesinde ve uluslararası sistemin yeniden şekillenmesinde oldukça etkili bir yere sahip olduğu son gelişen olaylara birlikte bir kez daha teyit edilen Akdeniz havzası ve onun kalpgahı durumundaki Doğu Akdeniz, jeopolitik-jeostratejik önemiyle tarihi rolünü oynuyor.
Ulus - 8.9.2020
PTT'den "Gezegenler" konulu anma pulu ve ilk gün zarfı
Bu kapsamda, "PTT Pul Müzesi Hacıbayram Mah. Atatürk Bulvarı No: 3 Ulus Altındağ/ANKARA" adresinde mesai saatleri içinde "GEZEGENLER 08.
Ulus - 3.9.2020
"Murathan Mungan Şarkıları Senfonik Konseri" 19 Eylül'de Vadi Açıkhava'da gerçekleştirilecek
Sunset Ulus'ta düzenlenen basın toplantısına, konserde sahne alacak sanatçılar Derya Köroğlu, Kalben, Gülden Karaböcek ve Ceylan Ertem ile İstanbul Akademi Senfoni Orkestrası Şefi Alper Kömürcü katıldı.
Ulus - 3.9.2020
Koç Üniversitesi akademisyenlerinin projelerine 5,5 milyon avro destek
Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, Koç Üniversitesi, akademisyenlerinin başarılı çalışmaları uluslararası alanda ilgi görmeye devam ediyor.
Ulus - 3.9.2020
Sistemik dönüşüm ve Orta Doğu: İsrail-Arap ittifakını bağlamsallaştırmak
Amerikan yönetimi, söz konusu geri çekiliş sürecinde Orta Doğu bölgesinde de "geriden liderlik etmek" istedi ve bölgede kendisiyle iş yapabilecek devletleri ve devlet-dışı aktörleri işlevsel hale getirdi. Ayrıca Obama, Amerikan gücünün Orta Doğu angajmanındaki temel hedeflerden biri olan İran rejimine yönelik de farklı bir politika takip etti. On yıllardır Amerikan gücünün ilgi alanına giren İran rejimi daha ziyade sert güç opsiyonlarıyla "terbiye edilmeye" çalışılmıştı. Obama yönetimi söz konusu politikanın araçlarını revize ederek, İran'la masaya oturdu ve diplomatik bir güzergah takip etmeye önem verdi. Bu süreç sonunda, 2015 yılında İran'ın nükleer faaliyetlerini kısıtlayan uluslararası bir anlaşma imza edildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ulus Haber, Ulus Son Dakika Haberleri - Haberler - Sayfa 3 - Ulus haber sayfamızda Ulus haberleri okuyabilir, Ulus son dakika haberleri ve güncel Ulus gelişmelerini görebilirsiniz. Bartın Üniversitesi'nde hijyen ve sanitasyon çalışmaları.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 25.10.2020 11:57:58. #1.15#
title