Ulus Haberleri

Ulus haber, Ulus son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ulus - 29.9.2020
Ankara'dan kısa kısa
Kıbrıs Köyü Kanyonu'nun eskiden Ankara'nın su ihtiyacını karşıladığını aktaran Köse, şunları kaydetti: "Ulus'ta yer alan Roma Hamamı'na su buradan geliyor.
Ulus - 28.9.2020
Milletvekili Tunç'tan inceleme
AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Küre Dağları Milli Parkı sınırları içerisindeki Ulus Aşağı Yukarıalpı Köyü'ne yapılan seyir terasında incelemelerde bulundu.
Ulus - 28.9.2020
PTT'den "Türkiye-Endonezya Diplomatik İlişkilerin 70. Yılı" konulu özel gün zarfı
Bu kapsamda, "PTT Pul Müzesi/Hacı Bayram Mahallesi Atatürk Bulvarı No: 3 Ulus Altındağ/ANKARA" adresinde, mesai saatleri içinde "Türkiye-Endonezya Diplomatik İlişkilerin 70.
Ulus - 28.9.2020
Kırklareli Arı Yetiştiricileri Birliği başkanlığına Çalışkan seçildi
Nuri Çalışkan ile Rıdvan Ulus'un yarıştığı seçimde 193 üye oy kullandı.
Ulus - 27.9.2020
CHP'li eski vekilden partisine sert eleştiri
24. Dönem CHP Adana Milletvekili Turgay Develi yaptığı açıklamada, CHP'nin adayı olarak gösterilmeye çalışılan Türkiye'nin 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün 1995 yılında The Guardian'a verdiği röportajda "Cumhuriyet döneminin sonu geldi" dediğini hatırlatarak, şunları kaydetti: "2002'den sonra görev yaptığı Dışişleri Bakanlığı, Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı koltuklarındayken ülkemizi yok eden yasaların çıkarılması, uygulanması ve imzalanması aşamasında birinci dereceden sorumlu olan birisi yıllarca bunun için çalıştıktan sonra Cumhuriyetin yıkılmasından ancak mutlu olabilir sadece. Eseridir nihayetinde. İşte o Abdullah Gül'ü Cumhuriyet savunucusu olarak göstermeye çalışıyorlar şimdi. Zorlamayın. Olmaz. Doğanın kanununa aykırıdır. Gariptir ki doğanın kanununa aykırı bu zorlama CHP içindeki bazı mukimlerince seslendiriliyor. Sürdürülen buna benzer paralel bir başka zorlamada ise, işgal ordularını savaş meydanlarında yenerek kurduğu devlet dünyanın en saygın ulusları arasında yerini alırken, ekonomisi güçlü, yargısı saygın, politikacısı namuslu, gelecek umudu olan bir ulus yapan Atatürk'ün anti-emperyalist bilinci CHP'den kazınmaya çalışılıyor.
Ulus - 25.9.2020
Edirne'de turistlerin ilgi gösterdiği "pazar" düzenli dezenfekte ediliyor
Edirne'de, cuma günleri kurulan yerli ve yabancı turistlerin ilgi gösterdiği Ulus Pazarı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında dezenfekte edildi.
Ulus - 25.9.2020
Güney Afrika liderinden apartheid heykellerinin kaldırılmasına destek
Anıtları kaldırmanın tarihi silmek anlamı taşımadığını dile getiren Devlet Başkanı, bunun için kimseden özür dilemeye gerek duymadıklarını, amaçlarının birleşmiş bir ulus inşa etmek olduğunu vurguladı.
Ulus - 24.9.2020
Bartın Üniversitesi'nde hijyen ve sanitasyon çalışmaları
Bartın Üniversitesinin Ağdacı, Kutlubey, Ulus ve Kurucaşile yerleşkelerindeki tüm bina ve birimlerde TSE 13811 "Hijyen ve Sanitasyon Yönetim Belgesi" almak üzere Bartın Üniversitesi Genel Sekreteri Doç.
Ulus - 24.9.2020
PTT'den "2020 Uluslararası Bitki Sağlığı Yılı" konulu anma pulu
PTT, "2020 Uluslararası Bitki Sağlığı Yılı" konulu anma pulunu ve ilk gün zarfını tedavüle çıkardı.
Ulus - 21.9.2020
İran'ın milliyetçi önyargıları Türkiye'yle kültürel ilişkilerini de zedeliyor
Bu ortak yaşam alanı İslamiyet'ten sonra da Batı'ya doğru kayarak devam etmiştir. Türklerin 11. yüzyıldan itibaren İran coğrafyasına yoğun olarak yerleşmesi ve akabinde Anadolu'ya geçişi, Horasan'dan Balkanlara uzanan geniş bir hinterlantta kültürel açıdan Türklerle İranlılar arasında bir iç içe geçme, başka bir deyişle "bütünleşme" oluşturmuştur. Bu durumun normal bir sonucu olarak Türkiye ve İran kültürel açıdan oldukça benzeşmektedir. Bu benzeşme esasen uzun süreli karşılıklı etkileşimin kültür sahasındaki tezahürüdür. Nitekim çoğu zaman müşterek kültürel ögelerdeki arketipin hangi topluma ait olduğunu saptamak zordur. Bu yüzdendir ki dilden edebiyata, musikiden mimariye, gelenek-göreneklerden hurafelere değin birçok kültür ögesindeki şaşırtıcı benzerlikler zaman zaman bilhassa kültürel elitler arasında anlaşmazlıklara yol açabilmektedir. Her iki ülkede ulus devlet inşa sürecinden sonra belirginleşen bu anlaşmazlıkların bir kısmı genelde ideolojik önyargılardan kaynaklanmaktadır.
Ulus - 19.9.2020
19 Eylül Gaziler Günü
Muharip Gaziler Derneği Turhal Şube Başkanı İbrahim Bozkurt yaptığı konuşmada, TBMM tarafından 19 Eylül 1921'de Mustafa Kemal Atatürk'e mareşallik ve gazilik unvanının verilmesinin 99. yıl dönümü olduğunu belirterek, "Şehit ve gazi toprağı vatan, insanı ulus yapan değerlerdir.
Ulus - 19.9.2020
Son dakika haber: Karamürsel Kaymakamı Canbaba'dan gazilere ziyaret
Şehit ve gazilere şükran borçlu olduklarına işaret eden Canbaba, şehitlik ve gaziliğin toprağı vatan, insanı ulus yapan yüksek manevi değerler olduğunu vurguladı.
Ulus - 19.9.2020
19 Eylül Gaziler Günü
Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün en büyük gazi olduğunu vurgulayan Balcı, şunları kaydetti: "Anadolu'yu işgal ederek Türkleri yok etmek isteyen Yunan ordusu 99 yıl önce Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk idaresindeki kahraman Türk ordusu tarafından Sakarya Meydan Muharebesi'nde hezimete uğratıldı. Bir sene sonra da düşman Anadolu topraklarından sökülüp atıldı. Sakarya Meydan Muharebesi savaşın seyrini değiştirerek bugün ki bağımsız Türk devletinin yolunu açmıştır. TBMM Sakarya Meydan Muharebesi'nin muzaffer başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e zaferin anısına 19 Eylül 1921'de mareşal rütbesi ve gazilik unvanı vermiştir. Gaziler günü olarak kutladığımız 19 Eylül aynı zamanda derneğimizin de kuruluş tarihidir. Şehit ve gaziler, toprağı vatan insanı ulus yapan en önemli değerlerdir.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ulus Haber, Ulus Son Dakika Haberleri - Haberler - Sayfa 2 - Ulus haber sayfamızda Ulus haberleri okuyabilir, Ulus son dakika haberleri ve güncel Ulus gelişmelerini görebilirsiniz. Ankara Garı saldırısında hayatını kaybedenler anıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 25.10.2020 11:57:29. #1.15#
title