Ulus'ta Kapanan Fabrika Yeniden Açılacak

Ulus'ta Kapanan Fabrika Yeniden Açılacak

Bartın'ın Ulus İlçesi'nde Geçtiğimiz Yıllarda Kapatılan ve Yüz Kişiden Fazla İnsana İstihdam Sağlayan Kağıt Torba İmalatı Gösteren Fabrika Şimdi Otomotiv Aksesuarları Üreten Bir Firma Tarafından Yeniden Açılacak.

Ulus'ta Kapanan Fabrika Yeniden Açılacak

Bartın'ın Ulus İlçesi'nde geçtiğimiz yıllarda kapatılan ve yüz kişiden fazla insana istihdam sağlayan kağıt torba imalatı gösteren fabrika şimdi otomotiv aksesuarları üreten bir firma tarafından yeniden açılacak.

Ulus ilçesinin Hocaköy mevkiinde bulunan geçtiğimiz yıllarda boşaltılan fabrika yeniden açılıyor. Yüz kişiye yakın istihdam sağlayan ve Kağıt torba imalatı üzerine faaliyet gösteren fabrikanın geçtiğimiz yıllarda Bartın dışına taşındı. Fabrikaya yatırımcı bulunması için yöre insanının yoğun taleplerine sevindirici cevap Ak Parti Bartın Milletvekili Avukat Yılmaz Tunç'tan geldi. Fabrikanın İstanbul'da faaliyet gösteren bir firma tarafından kiralandığını belirten milletvekili Tunç, fabrikanın kısa süre içerisinde faaliyete geçeceğini ve Ulus ilçesinin ekonomisine önemli katkı sağlayacağını söyledi.

İstanbul'da Mobilya Aksesuarları alanında faaliyet gösteren Otomotiv Mobilya Aksesuarları üreten bir firma fabrikada ilk etapta yaklaşık yüz işçi çalıştıracak. Kapasitenin artması durumunda 300 kişiye kadar istihdam sağlayacak olan firma evlerde de aksesuar montajları için iş verebilecek ve bundan çevre köyler de çok sayıda Ulus'lu yararlanmış olacak.

(MAO-SD-Y) 13.03.2008 22:24 TSİ