Ulupınar Ailesinden Devrek'e Lise Bağışı
Haberler » Güncel » Haber

Ulupınar Ailesinden Devrek'e Lise Bağışı

Zonguldak'ın Devrek İlçesinde, Ulupınar İnşaat Akaryakıt Gıda ve Kum-çakıl İşlemleri Ltd. Şti. Tarafından Milli Eğitim Bakanlığı'na Hibe Edilecek 'Devrek Sabahat-cemil Ulupınar Anadolu Öğretmen Lisesi' Binasına Ait Protokol İmzalandı.

Ulupınar Ailesinden Devrek'e Lise Bağışı

Zonguldak'ın Devrek ilçesinde, Ulupınar İnşaat Akaryakıt Gıda ve Kum-Çakıl İşlemleri Ltd. Şti. tarafından Milli Eğitim Bakanlığı'na hibe edilecek 'Devrek Sabahat-Cemil Ulupınar Anadolu Öğretmen Lisesi' binasına ait protokol imzalandı.

Valilik Toplantı Salonu'ndaki imza törenine, Zonguldak Valisi Erdal Ata'nın yanı sıra Devrek Kaymakamı Hüseyin Öner, Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Harun Girgin, Devrek İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Turan ve Ulupınar ailesi katıldı.

Zonguldak'ın Devrek ilçesinde, Hazine'ye ait 111 ada, 324 parseldeki 10 bin 149 metrekare yüzölçümüne sahip okul 16 derslikten oluşacak. 15 Temmuz'dan sonra yapımına başlanacak olan okulun 2 yılda tamamlanması bekleniyor.

Okulu yaptırmaya karar veren şirket müdürü Celal Ulupınar, "Dışarıda insanlar Atatürkçülük'ten Milliyetçilik'ten söz ederek bazen siyaset yapıyorlar. Bunların söylemlerle değil eğitim faaliyetleriyle olacağını düşünüyorum. Herkesin elini taşın altına koymasını istiyorum. Böyle bir proje uzun yıllar aklımızda vardı. Annem-babam bizleri evlat olarak yetiştirdi ve okuttu. Allah onlardan razı olsun. Annemin, babamın, 6 kardeşimin ve eşlerimizin bu projede katkısı vardır." dedi.

Baba Cemil Ulupınar da törende yaptığı konuşmada, böyle bir okulu yapmanın eskiden beri ailesinin bir dileği olduğuna işaret etti. Baba Ulupınar, şöyle dedi: "Okulun ne kadar değerli olduğunu biliyoruz. Memleketimize, beldemize hayırlı olsun. Zaten içimizde böyle bir yapı yapma arzusu vardı. Bugüne nasipmiş. Ben çocuklarımı üniversitede okuttum. Ancak okutamayan aileler de var. İşte bu yüzden bu okulu yapmaya karar verdim."

Okula adı verilen Anne Ulupınar da kendilerine destek veren herkese teşekkür etti.

Zonguldak Valisi Erdal Ata ise ülkeye yapılabilecek en anlamlı iyilik olarak gördüğü eğitim kurumunu açacak olan Ulupınar ailesine teşekkür etti.

Daha sonra İl Milli Eğitim Müdürü Harun Girgin ile Ulupınar ailesi arasında okul yapımına dair protokol imzalandı.