Uludere'de Çatışma: 2 Şehit, 3 Yaralı

Uludere'de Çatışma: 2 Şehit, 3 Yaralı

Şırnak Uludere ilçesinde güvenlik güçleriyle PKKlı bir grup arasında çıkan çatışmada 2 asker şehit oldu.

Uludere'de Çatışma: 2 Şehit, 3 Yaralı

Amasya'da 2 askerimizin şehit düşmesinin ardından bugün bir yürek yakan haber de Uludere'den geldi.

Şırnak'ın Uludere ilçesinin Geymuşule üst bölgesinde güvenlik güçleri ile PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışmada ilk belirlemelere göre 2 uzman çavuş şehit oldu, 3 uzman çavuş yaralandı.

Türkiye- Irak sınır hattında bulunan Uludere ilçesine bağlı Yeşimli köyü Geymuşule üst bölgesinde bu sabah saatlerinde güvenlik güçleri ile bir grup PKK'lı terörist arasında çatışma çıktı. Çatışmada ilk belirlemelere göre 2 uzman çavuş şehit olurken 3 uzman çavuş yaralandı. Yaralanan askerler helikopter ile Şırnak Asker Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

ŞEHİTLER TÖRENLE UĞURLANDI

Şehit olan Uzman Çavuş Bayram Tekin ve Uzman Çavuş Caner Kesimal için Şırnak 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'nda uğurlama töreni düzenlendi.

Törene; Şırnak Valisi Vahdettin Özkan, 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral İlhan Bölük ve şehitlerin silah arkadaşları katıldı. Basına kapalı olan törenin ardından cenazeler, helikopterle Diyarbakır'a gönderildi. Şehitlerin cenazelerinin buradan askerî uçaklarla toprağa verilmek üzere memleketlerine götürülecek.

OPERASYON SÜRÜYOR

İki askerin şehit olduğu, 3 askerin de yaralandığı çatışmanın ardından Irak sınır kesimine kaçmaya çalışan PKK'lıları etkisiz hale getirmek için operasyonlar sürdürülüyor. Karadan özel komandoların sevk edildiği bölgede PKK'lıların izleri sürülürken Kobra helikopterler de teröristlerin bulunduğu alanları yoğun ateş altına alıp bombaladı.

DİYARBAKIR'DA 1 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Bugün Uludere'de yaşananların haricinde Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde teröristlerle çatışma çıktı. Çatışmada 1 terörist öldürüldü, 1 terörist ise sağ yakalandı. Operasyon sırasında ayrıca bir araçta tam 10 kilo patlayıcı ele geçirildi.

VALİ AÇIKLAMA YAPTI

Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, 13 Şubat tarihinde Mardin'de bombalı aracı bırakıp kaçan teröristin yakalandığını bildirdi.