Uludağ Sözlük Hacklendi, 100 Kadar Üyenin Şifreleri Çalındı

Uludağ Sözlük Hacklendi, 100 Kadar Üyenin Şifreleri Çalındı

Türkiye'nin en çok tıklanan sözlük sitelerinden biri olan Uludağ Sözlük dün sabaha karşı bir saldırıya uğrayıp hacklendiğini açıkladı. Saldırıyı kimi yaptığı henüz bilinmiyor.

Uludağ Sözlük Hacklendi, 100 Kadar Üyenin Şifreleri Çalındı

Türkiye'de sözlük konseptinin en büyük oyuncularından biri olan UludagSozluk.com, dün sabaha karşı yapılan bir saldırıyla hack'lendiğini duyurdu ve konuyla ilgili bir açıklama yayınladı.

100'E YAKIN ÜYENİN ŞİFRE BİLGİLERİ ÇALINDI

Uludağ Sözlük'ün kurucusu İsmail Alpen'in (zall) yaptığı açıklamaya göre bazı moderatörler dahil çoğu birinci nesil 100 civarı üyenin şifre bilgileri çalınmış ve bir kaç yazarın da gönderdiği mesaj listesi ele geçirilmiş.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ARTTIRILDI

Dün sabaha karşı gerçekleştirilen saldırı sonrasında güvenlik amacıyla bazı kullanıcıların hesapları dondurulmuş ve güvenlik önlemleri artırılmış.

KİMİN YAPTIĞI HENÜZ BİLİNMİYOR

Uludağ Sözlük CTO'su Serkan İnci'nin paylaştığı bilgilere göre saldırının kimler tarafından yapıldığını henüz çözülmüş değil ve yeni bir saldırı tehlikesine karşı çalışmalar sürüyor. Hackerların ele geçirmiş olduğu verilerden şüphe duyduklarını söyleyen İnci, üyelerden mevcut şifre ve e-posta bilgilerini güncellemelerini istediklerini söylüyor.