Uludağ Sezonu 1 Metre Karla Açtı

Uludağ Sezonu 1 Metre Karla Açtı

Kış Turizminin Önemli Merkezlerinden Uludağ'da Kar Kalınlığının 1 Metreye Ulaşmasıyla Birlikte Kayak Sezonu da Açıldı. Otellerde Kurban Bayramı ve Yılbaşı İçin Rezervasyonlarda Artış Yaşanırken, 2 Kişinin 5 Gecelik Tatili Bin 800 ile 4 Bin YTL Arasında Değişiyor.

Uludağ Sezonu 1 Metre Karla Açtı

Kış turizminin önemli merkezlerinden Uludağ'da kar kalınlığının 1 metreye ulaşmasıyla birlikte kayak sezonu da açıldı. Otellerde Kurban Bayramı ve yılbaşı için rezervasyonlarda artış yaşanırken, 2 kişinin 5 gecelik tatili bin 800 ile 4 bin YTL arasında değişiyor.

Uludağ Meteoroloji Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, kar kalınlığı zirvede bir metreye ulaştı. Hava sıcaklığının gece eksi 8 derece, gündüz ise eksi 3 derece olduğu Uludağ'da bugün güneşli hava kayakçıları sevindirdi. Hafta sonu tatili ve günübirlik turlarla Uludağ'a gelenler oksijen depolayıp kayak yaptı. Gruplar ise kayak hocalarından toplu olarak ders aldılar. Oteller ise Kurban Bayramı ve yeni yıl için 3 ve 5'er günlük paket programlar yapıyor. Ünlü sanatçıların sahne alması beklenen Uludağ

Oteller Bölgesi'ndeki lüks bir otelde 2 kişi 5 gecelik bayram tatili 2 bin 250 YTL, yılbaşında ise 5 gecelik 2 kişinin tatili 2 bin 900 YTL olarak açıklandı. İkinci yerleşim bölgesindeki 5 yıldızlı bir otelde ise, bayramda 2 kişinin 5 gecelik tatili 2 bin 250 YTL, yılbaşı için 5 gecelik tatili ise 3 bin YTL olarak belirlendi.

Uludağ'da 12'si kamuya ait 27 konaklama tesisi ve otel bulunuyor. Pist sayısı 11, en uzun pist ise 2 bin metre olarak belirtilen zirvede 13 tane mekanik tesis bulunuyor.

(UA-İHS-ÖZ-Y)