Uludağ Limonata Yeni Reklamlarında Dört Mevsim Hayatın "Yanında"

Uludağ Limonata Yeni Reklamlarında Dört Mevsim Hayatın "Yanında"

Uludağ Limonata, "Yanında" temalı reklam kampanyasıyla sadece yazın sıcakta değil, dört mevsim boyunca yemeklerin yanında sofralarda yerini almayı amaçlıyor.

Uludağ Limonata Yeni Reklamlarında Dört Mevsim Hayatın

Kampanya yemek, serinlik, iftar sofrası temalı filmlerin ardından farklı özel gün ve durumlarda limonata tüketimini teşvik edecek filmlerle sürecek. Yeni reklam filmleri diğer Uludağ Limonata reklamlarında olduğu gibi eğlenceli kurgusu ile dikkat çekiyor.

Uludağ Limonata yeni reklam filminde "Her bi' şeyin yanında Uludağ Limonata" diyor ve ürünün sıcak yaz aylarındaki serinletici özelliğini vurgulamanın yanı sıra, her yemeğe yakıştığı mesajını da tüketicilere vermeyi amaçlıyor. "Yanında" temalı reklam kampanyası, Uludağ Limonata'nın dört mevsim boyunca her yemeğin yanında tüketilmeye uygun olduğunu anlatırken, limonatayı sadece yazın içilen bir meşrubat olmaktan çıkarıp, sofraların vazgeçilmez içeceği olarak benimsetmeyi amaçlıyor.

Yeni reklam kampanyası ile ilgili konuşan Uludağ İçecek Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Murat Zengin "Limonata, Türk halkının sevdiği ve Uludağ markasıyla özdeşleştirdiği bir ürün olduğu halde genellikle sadece yaz aylarında, sıcaklarda, serinlemek amacıyla tüketiliyor. Oysaki bizim yeme-içme kültürümüzde meyve şerbetlerinin, kompostonun önemli bir yeri var. Dolayısıyla yemek sırasında tatlı bir şeyler içmeyi seven bir toplumuz ve Uludağ Limonata'nın yemeklerin yanında sofralarda tüketilmemesi için hiçbir sebep yok. Yeni reklam filmlerimizi de bu düşünce ile hazırladık. İnsanlara "Bunun da yanında limonata içilir mi?" diyecekleri yemeklerle Uludağ Limonata'yı denetmeyi amaçlıyoruz. Denediklerinde tüketicilerin limonatanın aslında birçok yiyeceğe yakıştığını fark edeceklerine inanıyoruz." dedi.

Uludağ Limonata'nın yeni reklam kampanyası yemek, serinlik, iftar sofrası temalı filmlerin ardından farklı özel gün ve durumlarda limonata tüketimini teşvik edecek filmlerle sürecek. Bunlara ek olarak Limonata'nın yanında Narata ve Mandalinata'dan oluşan Uludağ Lezzet Ailesi'nin konu edildiği iki reklam filmi daha bulunuyor. Reklam kampanyası için toplam 15 film hazırlandı. Güzel Sanatlar Saatchi & Saatchi tarafından hazırlanan ve Metin Arolat'ın yönettiği reklam filmlerinin 3 gün süren çekimleri ise Şile'de gerçekleşti.

Uludağ Limonata "Yanında" Reklam Kampanyası

Künye

REKLAM AJANSI

GÜZEL SANATLAR / SAATCHI & SAATCHI

REKLAMVEREN

ULUDAĞ İÇECEK

REKLAMVEREN YETKİLİSİ

Murat Zengin, Utku Erdem, Bilge Ekici

YARATICI EKİP

Kerem Kanık, Cem Akar, Özgür Akpınar,

Nergiz Herdem, Mustafa Oral, Bora Uz, Bora Adalı,

Ertunç Gün

STRATEJİK PLANLAMA

Tuğay İlyasoğlu

AJANS PRODÜKTÖRÜ

Neslihan Ateş

MÜŞTERİ İLİŞKİLERİ

Feride Tüzün, Sezin Özçelik Güneş

MEDYA PLANLAMA/SATINALMA

Time

KULLANILAN MECRALAR

TV, radyo, internet, açıkhava

YAPIM EVİ - YÖNETMEN

Complete Works, Metin Arolat

POST PRODÜKSİYON

İmaj

MÜZİK

JINGLE JUNGLE