Uludağ'da Kaybolan Gençleri Afad ve Jak Kurtardı

Uludağ'da Kaybolan Gençleri Afad ve Jak Kurtardı

Bursa'da Uludağ'a kamp kurmak için çıkan üniversite öğrencileri Aykut Asat ve Yunus Mert Gündoğan yürüyüş yapmak için girdikleri ormanlık alanda kayboldu.

Uludağ'da Kaybolan Gençleri Afad ve Jak Kurtardı

Bursa'da Uludağ'a kamp kurmak için çıkan üniversite öğrencileri Aykut Asat ve Yunus Mert Gündoğan yürüyüş yapmak için girdikleri ormanlık alanda kayboldu. Çıkış yolunu bulamayan gençler, haber verilmesi Jandarma Arama Kurtarma (JAK) Timleri ile AFAD tarafından bulunarak, oteller bölgesine getirildi.

Uludağ'a bugün sabah saatlerinde kamp yapmak için giden üniversite öğrencileri 21 yaşındaki Aykut Asat ve 22 yaşındaki Yunus Mert Gündoğan yürüyüş yapmak için  Bakacak Mevkii'nden ormanlık olana girdi. Çobankaya bölgesine doğru giden, ancak dönüşte geldikleri yönü kaybederek çıkış yolunu bulamayan Aykut Asat ve Yunus Mert Gündoğan '156 Jandarma İmdat' telefonunu arayarak kaybolduklarını bildirdi. Cep telefonu aramalarından ve coğrafi konum belirleme sistemi üzerinden bulundukları koordinatlar tespit edilen Aykut Asat ve Yunus Mert Gündoğan'ın, Çobankaya ormanlık alanı Su kanalı mevkiinde oldukları belirlendi. Saat 16.00 sıralarında Uludağ JAK Timleri ve AFAD ekipleri tarafından bulunan ve sağlık durumları iyi olduğu belirlenen gençler ekipler tarafından Oteller bölgesine getirildi. - Bursa