Uludağ'da Kar Fırtınası! Kar Kalınlığı 1,5 Metreye Ulaştı, Tatilciler Araçlarını Bulamadı

Uludağ'da Kar Fırtınası! Kar Kalınlığı 1,5 Metreye Ulaştı, Tatilciler Araçlarını Bulamadı

Uludağ'da şiddetli kar yağışı ve fırtına tatilcilere zor anlar yaşattı. Yüzlerce tatilcinin aracı kar altında kalırken, tatilciler otomobillerini bulabilmek için yoğun çaba sarf etti.

Uludağ'da şiddetli kar yağışı ve fırtına tatilcilere zor anlar yaşatıyor. Oteller bölgesinde yüzlerce tatilcinin aracı kar altında kalırken tatilciler otomobillerini bulabilmek için yoğun uğraş veriyor.

TUZLAMA EKİPLERİ MESAİDE

Bursa'da devam eden kar yağışı da akşam saatlerinden itibaren etkisini arttırdı. Şehrin yüksek kesimlerinde yollar karla kaplanırken vatandaşların yolda kalmaması için tuzlama ekipleri de mesaiye başladı.


KAR KALINLIĞI 1,5 METREYE ULAŞTI

Uludağ'da kar kalınlığı 1,5 metreye ulaşırken kar fırtınası yüzünden tatilciler zor anlar yaşadı. Pistlerin bir çoğu tipi nedeniyle kapandı. Güvenlik gerekçesiyle teleferik seferlerine de ara verildi.


TATİLCİLER LOBİLERE SIĞINDI

Kayak tutkunları kar fırtınası nedeniyle kafe ve otel lobilerine sığınmak zorunda kaldı. Yüzlerce tatilcinin aracı kar altında kaldı.


ARAÇLARINI BULAMADILAR

Dönüşe geçmek isteyen vatandaşların bir çoğu kar altındaki araçlarını bulabilmek için yoğun çaba sarf etti. Uludağ'da kar yağışının bu gece ve yarında etkili bir şekilde devam edeceği gece hava sıcaklığının eksi 12 dereceyi bulacağı belirtildi.


KÖYLERE ULAŞIM SAĞLANAMADI

Kapanan Uludağ yolunda da kar küreme araçları aralıksız çalışmalarına devam ediyor. Öte yandan dağ köylerinden bazılarının yollarının kapandığı özellikle Orhaneli-Bursa arasındaki bazı köylere ulaşımın sağlanamadığı belirtildi. Karayollarının yol açma çalışmalarının devam ettiği öğrenildi.