Ülkü Ocakları'ndan Sabah Gazetesi Önüne Siyah Çelenk

Ülkü Ocakları'ndan Sabah Gazetesi Önüne Siyah Çelenk

İstanbul Ülkü Ocakları, Bugün Sabah Gazetesi'nde Çıkan ve ABD Baş Konsolosluğuna Yapılan Saldırıyla İlgili Çıkan Haberleri Protesto Etmek İçin Gazete Önüne Siyah Çelen Bıraktı.

Ülkü Ocakları'ndan Sabah Gazetesi Önüne Siyah Çelenk

İstanbul Ülkü Ocakları, bugün Sabah Gazetesi'nde çıkan ve ABD Baş Konsolosluğuna yapılan saldırıyla ilgili çıkan haberleri protesto etmek için gazete önüne siyah çelen bıraktı.

Gazetenin önünde kısa bir konuşma yapan İstanbul Ülkü Ocakları Başkanı Yüksel Kaleci, bugünkü gazetede yer alan ve saldırıyı gerçekleştirenlerin ülkücü olduğuna dair haberi şiddetle kınadı.

İstanbul Ülkü Ocakları'na mensup 5 kişi, Sabah Gazetesi'nin bugünkü nüshasında yer alan, ABD Baş Konsolosluğu'na gerçekleştirilen saldırı haberini protesto etmek için Beşiktaş Balmumcu'daki gazete binası önüne geldi.

Gazete girişine "Ülkücüler ne teröristtir ne de hırsızdır" yazılı siyah çelenk bırakan grup adına kısa bir açıklama yapan İstanbul Ülkü Ocakları Başkanı Yüksel Kaleci, ülkede kaos ortamı çıkartmak isteyen şer odaklarının ABD Baş Konsolosluğu'na yaptıkları saldırıyı nefretle kınadıklarını söyledi.

Saldırı sonrası hayatını kaybeden güvenlik güçlerini rahmetle andıklarını kaydeden Kaleci şöyle konuştu: "Bu menfur , alçak saldırının Ülkü Ocakları olarak sonuna kadar karşısındayız. Bugün Sabah Gazetesi teröristlerin ülkücü olduğu yönünde çeşitli iddialaar ortaya atmıştır. Bu iddialar gerçek dışırdır, ülkücülerin saldırıyla uzaktan yakından alakası yoktur. Türk milliyetçiliğini zan altında bırakın bu yayınları protesto ediyoruz."

Açıklama sırasında, çevik kuvvet polisi gazete binası çevresinde güvenlik önlemi alırken grup, açıklamanın ardından olaysız dağıldı.