Ülkü Ocakları Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nu Unutmadı

Ülkü Ocakları Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nu Unutmadı

Ülkü Ocakları Bayburt İl Başkanlığı 3 yıl önce Ege Üniversitesinde, PKK sempatizanları tarafından şehit edilen Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nu, şehadetinin 3. yıldönümünde gerçekleştirmiş olduğu bir dizi etkinlikle andı.

Ülkü Ocakları Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nu Unutmadı

Ülkü Ocakları Bayburt İl Başkanlığı 3 yıl önce Ege Üniversitesinde, PKK sempatizanları tarafından şehit edilen Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nu, şehadetinin 3. yıldönümünde gerçekleştirmiş olduğu bir dizi etkinlikle andı.

Etkinliklerin başlangıcı Türk Dünyası Parkı ve Bayburt Üniversitesi Dede Korkut Kampüsünde, Çakıroğlu'nun yaşamından kareler içeren Resim Sergilerinin açılmasıyla gerçekleştirildi.

Aynı zamanda Bayburt'un düşman işgalinden kurtuluşunun 100.yıldönümü olması münasebetiyle, Fırat Çakıroğlu ve tüm Şehitler için Mevlid-i Şerif okutularak dualar edildi.

Bayburt Ülkü Ocaklarında gerçekleştirilen son programda ise Fırat Çakıroğlu'nun hayatı ve mücadelesinin anlatıldığı konferansla başlayan program, Kuran'ı Kerim tilaveti ve ardından yapılan dualar ile sona erdi.

Ülkü Ocakları Bayburt İl Başkanı Fatih Ötünç, Çakıroğlu adına gerçekleştirilen programlarda emeği geçen Ülkü Ocaklı gençlere ve katılım sağlayarak, şehitlerin aziz hatırasını diri tutan halka teşekkürlerini iletti. - BAYBURT