Camileri Soyup Otelde Kalan Hırsız, Önce Kameraya Sonra Polise Yakalandı!

Camileri Soyup Otelde Kalan Hırsız, Önce Kameraya Sonra Polise Yakalandı!

Türkiye'yi dolaşıp camilerden hırsızlık yapan ve o paralarla otelde kalan hırsız, İstanbul'da bir otelde yakalandı. Hırsız, son olayında güvenlik kamerasına takılmıştı.

Camileri Soyup Otelde Kalan Hırsız, Önce Kameraya Sonra Polise Yakalandı!

Denizli'de inşaat halindeki caminin yapımı için cemaat tarafından bağışlanan 12 bin lirayı çalan K.E., güvenlik kamerasına takıldı. İstanbul'da bir otelde yakalanan K.E.'nin Bursa, Kocaeli, Bilecik ve Malatya'daki 7 camiden hırsızlık yaptığı ortaya çıktı.

GÜVENLİK KAMERALARINA ALDIRMADI

Olay, geçen 14 Ekim'de, Pelitlibağ Mahallesi İstiklal Caddesi'ndeki Allı Camii'nde meydana geldi. Sabah namazının ardından cemaatin dağılmasını bekleyen K.E., camideki güvenlik kameralarına aldırış etmeden ibadethaneye girdi.

DERNEK ODASINDAN 12 BİN LİRAYI ÇALDI

Üst bölümü ve dışı inşaat halindeki caminin alt katına giren K.E., önce içerideki bağış kutusunu tornavidayla kırıp, açtı. Bozuk paraları alan K.E., daha sonra cami içindeki Allı Cami Yaptırma Derneği'nin odasının kapısını kırıp, girdi. Odanın içindeki bağış paralarının bulunduğu kilitli dolabı kıran K.E., camide çalışan inşaat işçilerine verilmek üzere hazırlanan 12 bin lira parayı aldı.

HIRSIZLIK ANI SANİYE SANİYE KAMERADA

Odadan çıkan K.E., elindeki paraları poşete koyduktan sonra camiden ayrıldı. K.E.'nin camiye girmesi, dolabı kırması caminin güvenlik kameraları tarafından kaydedildi. Camiden hırsızlık olduğu fark eden görevliler durumu, polise haber verdi.

OTELDE ÇALDIĞI PARALARLA BİRLİKTE YAKALANDI

Olayla ilgili soruşturma başlatan polis, kameralardan hırsızlık olayını K.E.'nin yaptığını belirledi. Şüphelinin yerini belirleyen polis, İstanbul'da kaldığı bir otelde çaldığı paralarla birlikte yakaladı. Denizli'ye getirilen K.E., sevk edildiği adliyede tutuklandı.

TÜRKİYE'Yİ DOLAŞIP CAMİLERDEN HIRSIZLIK YAPTIĞI ORTAYA ÇIKTI

Şüphelinin Türkiye'yi dolaşıp, camilerden hırsızlık yaptığını belirledi. Soruşturma kapsamında K.E.'nin en son Bursa, Kocaeli, Bilecik ve Malatya'da 7 camiden hırsızlık yaptığı tespit edildi. Şüphelinin üzerinde bulunan 7 bin 650 lira ise en son hırsızlık yaptığı Allı Cami'ye teslim edildi.