ÜLker Çocuk Sinema Şenliği Tarihi 24 Nisan 2011 Olarak Değişti

ÜLker Çocuk Sinema Şenliği Tarihi 24 Nisan 2011 Olarak Değişti

''Ülker Çocuk Sineması Şenliği", Bu Yıl Geçtiğimiz Yıllardan Farklı Olarak 24 Nisan'da 4. Kez Perdelerini Açacak.

ÜLker Çocuk Sinema Şenliği Tarihi 24 Nisan 2011 Olarak Değişti

Artık her 23 Nisan'da çocukların heyecanla beklediği Ülker Çocuk Sinema Şenliği, bu yıl 4. kez perdelerini açıyor. Ülker'in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı onuruna geleneksel hale getirdiği şenlik, bu yıl 24 nisan Pazar günü gerçekleştirilecek.

Geçtiğimiz 3 yılda 400 bine yakın çocuğu sinemanın büyülü dünyası ile buluşturan Ülker Çocuk Sinema Şenliği'nde bu yıl bir değişikliğe gidildi. Her yıl bir filmin miniklere hediye edildiği şenlik kapsamında bu yıl 24 Nisan Pazar günü, vizyonda olan birden fazla çocuk filmi ücretsiz olarak izlenebilecek. Böylece daha geniş yaş aralığındaki çocuklar istedikleri filmler arasında tercih yapabilecek. Sinema şenliğinden yararlanmak isteyen minikler için:

Şenlikten tüm çocukların eşit şekilde yararlanabilmesi için ön rezervasyon alınmayacak. Böylece hiçbir çocuğa ayrıcalık tanınmamış olacak.
Sinema çıkışlarında her yıl olduğu gibi bu yıl da, çocuklara içinde çeşitli Ülker ürünlerinden oluşan kutular hediye edilecek.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) rakamlarına göre Türkiye'de 5 ile 14 yaş arasında 12.8 milyon çocuk bulunuyor. Ancak sinemadan yararlanabilen çocuk sayısı 1 milyon civarında. Üstelik bu kitlenin büyük bir kısmı İstanbul başta olmak üzere üç büyük ilde toplanıyor.

Ülker Çocuk Sinema Şenliği'nin organize edildiği hafta Anadolu'da sinemaya gitme oranı %30'lardan %42'lere ulaşıyor. Bu da şenliğin başarısını ortaya koyan çarpıcı bir rakam…

Kaynak: Bültenler