'Ülke İçin Dertli Olan Dermanının Peşine Düşer'

'Ülke İçin Dertli Olan Dermanının Peşine Düşer'

DASİDEF)'in 'Doğu Anadolu Kalkınma İşbirliği Köprüsü' (DAKİK) 2008 toplantısına katılan Başbakan Erdoğan, 'Dertli olan derdinin dermanının peşine düşer.' dedi.

'Ülke İçin Dertli Olan Dermanının Peşine Düşer'

Doğu Anadolu Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (DASİDEF)'in 'Doğu Anadolu Kalkınma İşbirliği Köprüsü' (DAKİK) 2008 toplantısına katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Dertli olan derdinin dermanının peşine düşer." dedi.

Partisinin Erzurum Teşkilatı'nın Kadın Kolları 2. Olağan Kongresi'ne katılmak üzere Erzurum'a gelen Başbakan Erdoğan, DASİDEF'in Palandöken Dağı'ndaki Polat Rönesans Otel'de düzenlediği DAKİK 2008 toplantısına katıldı. Başbakan Erdoğan, bin yatırımcıyla doğulu proje sahiplerini bir araya getiren ve bölgenin ekonomik canlılığı için çaba harcayan kişi ve kurumların katıldığı DASİDEF ile Türkiye İşadamları ve Sanayicileri Konfederasyonu (TUSKON)'na DAKİK 2008 organizasyonunu gerçekleştirdikleri için teşekkür etti. Sivil toplum kuruluşu(STK) denilince ülke, vatan ve millet kalkınması için beyin yoran, sorumluluk ilkesiyle hareket edenlerin akla geldiğine dikkat çeken Erdoğan, "STK denilince 'Ülkemin kalkınması için, ihracatın artması için ne olabilir, istihdama katkım nasıl olabilir' diye düşünen insanlar aklımıza geliyor, bunu anlıyoruz. İlle bir uyarı geldikten sonra değil ülkeme, millete nasıl katkım olacak gayri safi milli hasılayı nasıl arttırabilirim, ihracatta, üretimde yatırımda istihdamda ne yapacağız, benim katkım ne olacak bunun için ille bir uyarının gelmesine gerek yok. Dertli olan dermanını arama mücadelesini verir. Bu toplantıya emeği geçenleri sevgiyle, saygıyla karşılıyor, sonucunun hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum." dedi.

Başbakan Erdoğan, hükümet olarak, özelde de kendisinin Erzurum'a büyük önem verdiğini ifade etti. Erzurum için bazı bireysel çalışmalarının bulunduğunun ve bundan kabine üyelerinin bile haberdar olmadığına vurgu yapan Başbakan Erdoğan, "Erzurum için çalışmalarım var. Bunu ilerleyen günlerde açıklayacağım." diye konuştu.

Erzurum milletvekili Fazilet Dağcı Çığlık'ın Palandöken'in kalkınması ve bölgesel ekonomi merkezi olması içinde çalışmalarının bulunduğunu sözlerine ekleyen Başbakan Erdoğan, "Erzurum'u bölgesinde cazibe merkezi yapacağız. Bunun için gerekli çalışmalarımız bütün hızıyla devam etmekte. Erzurum'u uluslararası ekonomi merkezi yapacağız" diye sözlerini tamamladı.