Uleb Avrupa Ligi'nde İlk Finalist Cska Moskova

Uleb Avrupa Ligi'nde İlk Finalist Cska Moskova

Basketbolda Uleb Avrupa Ligi 'Dörtlü Final' Mücadelesi, Yunanistan'ın Başkenti Atina'da Bu Akşam Başladı. 'Dörtlü Final'in İlk Maçında, Geçen Yılın Şampiyonu Rusya'nın Cska Moskova Takımı, İspanya'nın Unicaja Malaga Takımını 62-50 Yenerek, Üstüste 2. Kez Finale Yükselme Başarısını Gösterdi.

Uleb Avrupa Ligi'nde İlk Finalist Cska Moskova

Basketbolda ULEB Avrupa Ligi ''Dörtlü Final'' mücadelesi, Yunanistan'ın başkenti Atina'da bu akşam başladı. ''Dörtlü Final''in ilk maçında, geçen yılın şampiyonu Rusya'nın CSKA Moskova takımı, İspanya'nın Unicaja Malaga takımını 62-50 yenerek, üstüste 2. kez finale yükselme başarısını gösterdi.

Atina'daki OAKA Spor Salonu'nda 18 bin 363 biletli seyircinin izlediği ve Türk hakem Tolga Şahin'in de düdük çaldığı maçta ilk periyodu 18-15 önde kapayan Rus ekibi, devreyi de 33-24 üstün tamamladı.

3. periyotta oyuna ağırlığını koyan Unicaja Malaga, bu periyotta rakibini yakaladı ve periyot 44-44 eşitlikle geçildi. Son periyotta savunmada çok etkili gözüken CSKA Moskova, bu periyotta rakibini 6 sayıda tutarken, kaydettiği 18 sayıyla 12 sayılık farka ulaştı ve salondan 62-50'lik galibiyetle finalist olarak ayrıldı.

Bu maçta Rus ekibini galibiyete taşıyan isimler olarak 13 sayı ve 4 ribauntla ABD'li oyun kurucu Langdon, 12 sayı ve 9 ribauntla Danimarkalı pivot Andersen ve 11 sayı, 7 ribaunt, 4 asist ve 5 top çalmayla da Yunanlı pivot Papaloukas göze çarptı.

İspanyol takımında ise 13 sayı ve 3 asistle oynayan Cabezas dışında çift haneli sayı üreten oyuncu çıkmazken, Jimenez, 6 sayı, 8 ribaunt, 3 asist ve 4 top çalma, ABD'li Brown da 8 sayıyla oynadı.

Kaynak: AA