Ulaştırma Bakanı Yıldırım, Tuzla'da Nakliyeciler Sitesini Ziyaret Etti

Ulaştırma Bakanı Yıldırım, Tuzla'da Nakliyeciler Sitesini Ziyaret Etti

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Tuzla'nın Orhanlı Beldesinde Bulunan Nakliyeciler Sitesini Ziyaret Etti.

Ulaştırma Bakanı Yıldırım, Tuzla'da Nakliyeciler Sitesini Ziyaret Etti

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Tuzla'nın Orhanlı beldesinde bulunan nakliyeciler sitesini ziyaret etti.

Bakan Binali Yıldırım"ı ziyareti sırasında Orhanlı Nakliyeciler Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Erkin Yalçıner ve sitenin genel müdürü Ahmet Koçin karşıladı.

Yıldırım, nakliyeciler sitesinin sosyal tesislerini gezerek, Yönetim Kurulu Başkanı Erkin Yalçıner'den bilgi aldı.

Bakan Yıldırım, daha sonra kamyoncu esnafının da katıldığı bir toplantıda konuşma yaptı. Konuşmasında nakliyecilerin sorunlarına değinen Bakan Yıldırım, "Türkiye"de maalesef taşımacılığımız değil; neye el atarsanız atın geçmişinde bir aymazlık, umursamazlık, bir gelişigüzel yapılanma var. Siz sanmayın ki karayolu taşımacığı böylede diğerleri dört başı mamur gidiyor, maalesef öyle değil." dedi.

İş ile siyaset yaşamı arasında bir denge gözettiğini dile getiren Bakan Yıldırım, "Bazı arkadaşlarımız şöyle düşünebilir; yaptınız da ne oldu?, hayatımızda ne değişti? Biz yine çile çekmeye devam ediyoruz. Bunları düşünebilirsiniz. Sizinle samimi konuşuyorum. Siyasi bir partinin kurucusuyum, temsilcisiyim ve milletvekiliyim. Bu ülkenin bakanıyım; ama işimi yaparken hiç siyaset yapmadım. Hiç de vatandaşlarımı yanıltmadım." diye konuştu. Konuşmaları sık sık alkışlarla kesilen Bakan Yıldırım, nakliyeliyecilik sektörünün birçok sorunu olduğunu ve bu sorunların mesafe alındıkça düzeltileceğini aktardı.

Bakan Yıldırım, kamyoncuların çalıştığını iyi şekilde hak eden insanlar olduğunu ifade etti.

Konuşmasının ardından Bakan Yıldırım, kamyoncu esnafının sorunlarını dinledi onlarla birlikte yemek yedi.