Ulaştırma Bakanı Yıldırım Erzincan'da

Ulaştırma Bakanı Yıldırım Erzincan'da

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım Erzincan' In Kemaliye İlçesinde Düzenlenen Şenliklere ve Bir Takım Açılışlara Katılmak İçin Erzincan' A Geldi.

Ulaştırma Bakanı Yıldırım Erzincan'da

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım Erzincan' ın Kemaliye ilçesinde düzenlenen şenliklere ve bir takım açılışlara katılmak için Erzincan' a geldi.

Akşam saatlerinde Erzincan' a gelen Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım Erzincan Üniversitesi Vakfı toplantısına katıldı. Toplantıda Erzincan üniversitesi hakkında görüşlerini ve düşüncelerine belirtmek üzere kürsüye gelen Binali Yıldırım, "Üniversite vakfımız çok büyük önem arz ediyor. Üniversitemiz genç bir üniversite ama üniversitemizin önemli bir özelliği var. İlk olarak aynı zamanda kurulan üniversiteler içerisinde kampusünü tamamıyla belirlemiş ve projelerini yapmış ve örnek üniversite olarak diğer üniversitelere gösterilen yegâne üniversite Erzincan Üniversitesidir. Ayrıca yatırımına bütçe ayrılan üniversitede yine Erzincan Üniversitesidir. Erzincan Üniversitesine merkezi bütçeden bu yıl için 9 milyon YTL kaynak ayrıldı. Kuruluşundan kısa bir süre önce atanan rektörümüz ve arkadaşları üniversitesinin bir an önce istediğimiz seviyeye gelmesi için çok büyük bir gayret gösteriyorlar" dedi.

Daha sonra Erzincan esnafını gezen Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım Erzincan Manifaturacılar sitesi esnafından Harun Yılmaz'ın oğlu Onur Can Yılmaz'ın "Yolları bitirdiniz mi bakanım" sorusuna, "Ömür biter yol bitmez" cevabı verdi. Minik Onur Can'ın "Siz bitirirsiniz bakanım" demesi üzerine de "Sen istersinde biz bitirmezmiyiz" cevabı veren Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım minik Onur Can dan Milli Takım'ın bu akşam oynayacağı Hırvatistan karşılaşmasının sonucunu sorunca da minik Onur Can 1-0 biz yeneriz cevabı verdi.

Kaynak: CHA