Ulaşım-sen ile Toç-sen Üyeleri, İftar Programında Bir Araya Geldi

Ulaşım-sen ile Toç-sen Üyeleri, İftar Programında Bir Araya Geldi

Sivas'ta Yeni Kurulan Ulaşım Çalışanları Sendikası (Ulaşım-sen) ile Tarım Orman ve Çevre Çalışanları Sendikası (Toç-sen) Üyeleri, İftar Programında Buluştu.

Ulaşım-sen ile Toç-sen Üyeleri, İftar Programında Bir Araya Geldi

Sivas'ta yeni kurulan Ulaşım Çalışanları Sendikası (Ulaşım-Sen) ile Tarım Orman ve Çevre Çalışanları Sendikası (TOÇ-Sen) üyeleri, iftar programında buluştu.

Yimpaş Restorant'ta düzenlenen iftar programına Belediye Başkan Yardımcısı Erdoğan Tunç, Ulaşım-Sen Genel Başkanı Tuncay Altun, TOÇ-Sen Genel Başkanı Necmettin Hakaslan, daire müdürleri ile sendikaların üyeleri katıldı. Yemek sonrasında konuşma yapan Bağımsız Ulaşım-Sen Genel Başkanlığı'ndan istifa eden ve yeni kurulan Ulaşım-Sen Genel Başkanlığı görevine getirilen Tuncay Altun, sendika denilince memura hizmet eden kurumların akla geldiğini belirtti. Devletin yapısını kurumların, kurumların yapısını da

memurların oluşturduğunu hatırlatan Altun, memurların yüzde 50'sinin sendikaya üye olmadığına dikkat çekti. Mevcut sendikaların zayıflığından dolayı memurların çıkar yolu aradıklarını ve haklarını yeteri kadar savunması için bu sendikayı kurduklarını belirten Altun, "Şu an 700 üyemizle Sivas'ta artık Ulaşım-Sen var. Sayımızı daha çok arttırmamız gerekiyor. Çünkü memurun hakkını masada savunacak birilerinin olması gerekir. Kaderimizi diğer memur sendikalarına bırakmamak için tüm kamu çalışanlarını

sendikamıza davet ediyoruz" dedi.

Altun, Ulaşım-Sen'dan sonra Sivas'ta TOÇ-Sen'in de kurulduğunu hatırlatarak, yakın bir zaman içerisinde Büro-Sen ile Enerji-Sen de kurulacaktır. Bunların oluşumlarının tamamlanmasından sonra ilerleyen günlerde sendikalarımız, Kamu Has-Sen adı altında yeni bir yapılanma içinde yerini alacak ve memurlarımızın hakkını savunmak için çalışmalarını yürütecektir" diye konuştu.

Ardından konuşan TOÇ-Sen Genel Başkanı Hakaslan, herkese teşekkür ederek, tüm kamu çalışanlarını sendikalarına üye olmaya davet etti.

(İG-OK-Y)

Kaynak: İHA