Ulaş'tan Kısa Kısa -Kullanılmış Atık Kağıtlar Toplanıyor

Ulaş'tan Kısa Kısa -Kullanılmış Atık Kağıtlar Toplanıyor

Ulaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Okullardan Kullanılmış Ders Kitapları, Defter ve Atık Kağıtları Topluyor

Ulaş'tan Kısa Kısa -Kullanılmış Atık Kağıtlar Toplanıyor

Ulaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, okullardan kullanılmış ders kitapları, defter ve atık kağıtları topluyor.

Ulaş İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Aydın Yılmaz, Milli Eğitim Bakanlığının gönderdiği genelge doğrultusunda okullardan kullanılmış olan ders kitapları, defter ve atık kağıtları toplamaya başladıklarını belirtti.

Ülke kaynaklarının daha verimli bir şekilde kullanılması, öğrencilere çevre bilinci ve duyarlılığın oluşturulması amacıyla bu çalışmaların yapıldığını ifade eden Yılmaz, okul idarelerinin kitap ve atık kağıtları 18 Hazirana kadar öğrencilerden toplayacağını söyledi.

Ham madde olarak değerlendirmek üzere toplanan kitap, defter ve kağıtların 22 Hazirana kadar Cumhuriyet YİBO deposunda çuval içerisinde tutanak karşılığı okul idarecilerinden teslim alınacağını bildiren Yılmaz, 'Teslim edilen kitaplar Sivas Milli Eğitim Müdürlüğünün yapmış olduğu ihalede ihaleyi alan şirkete teslim edilecek, elde edilen gelir okullara dağıtılacaktır' dedi.

- DELİKTAŞ TARIM KREDİ KOOPERATİFİ BİNASI SATILIYORKangal ilçesine bağlı Deliktaş köyünde hizmet veren Tarım Kredi Kooperatifi binası satılıyor.

Ulaş Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Ali Akyıldız, Deliktaş Tarım Kredi Kooperatifi ile Ulaş Tarım Kredi Kooperatifinin birleşmesi neticesinde Deliktaş Tarım Kredi Kooperatifine ait 2 bin 858 metre kare arsa ve hizmet binasının depo ile birlikte 40 bin TL muhammen bedel üzerinden 18 Haziran cuma günü saat 14.00'da Ulaş Tarım Kredi Kooperatifi hizmet binasında açık arttırma suretiyle satılacağını bildirdi.

Akyıldız, Deliktaş Tarım Kredi Kooperatifine ortak olan yaklaşık 250 kişinin de Ulaş Tarım Kredi Kooperatifi bünyesinde ortaklıklarının devam ettiğini belirtti.

- ULAŞ'TA MUHTARLAR REFERANDUM KONUSUNDA BİLGİLENDİRİLDİUlaş'ta muhtarlar, Anayasa değişikliği referandumu hakkında bilgilendirildi.

Ulaş İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı, Ulaş Belediye binası Encümen Toplantı Salonu'nda 12 Eylül 2010'da yapılacak Anayasa değişikliği referandumu konusunda mahalle ve köy muhtarlarına bilgi verdi.

Daha sonra muhtarlara seçmen listeleri imza karşılığı teslim edildi.

Listelerin seçmenin görebileceği yerlere 9 Haziran 2010 günü asılacağı, 22 Haziran mesai bitimine kadar listelerin askıda kalacağı bildirildi.

(ÇK-DOĞ-MHD) - SİVAS