Ukrayna'nın Bağımsızlığının 20. Yılı Kutlandı - Haberler
Haberi Paylaş

Ukrayna'nın Bağımsızlığının 20. Yılı Kutlandı

ANKA - Haberler | Güncel
Ukrayna'nın Bağımsızlığının 20. Yılı Kutlandı

Ukrayna'nın bağımsızlığının 20. yılı dolayısıyla Ankara'da bir resepsiyon düzenlendi.

Ukrayna'nın bağımsızlığının 20. yılı dolayısıyla Ankara'da bir resepsiyon düzenlendi. Resepsiyona katılan Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Ukrayna ile son zamanlarda ticarette, müteahhitlik hizmetlerinde, turizmde bir takım ilişkiler kurulduğuna dikkat çekerken, "Bu ilişkilerden her iki taraf da sanıyorum memnun" dedi.

Ukrayna'nın bağımsızlığını 20. yılı dolayısıyla, Ukrayna Büyükelçiliği tarafından Swiss Otel'de bir resepsiyon gerçekleştirildi. Resepsiyona katılan Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, bütün kardeş komşu devletlere içten başarılar dilediğini belirtti.

Bu ülkelerin gelişme ve kalkınma yolunda ileriki süreçte daha başarılı adımlar atmalarını temenni ettiğini belirten Günay, "Ukrayna bizim son zamanlarda çok yakın ilişkiler kurduğumuz, ticarette, müteahhitlik hizmetlerinde, turizmde bir takım ilişkiler kurduğumuz bir ülke. Bu ilişkilerden her iki taraf da sanıyorum memnun" ifadesinde bulundu.

Bu başarılı ilişkinin sürmesini umut ettiğini vurgulayan Günay, şöyle devam etti:

"Biraz önce büyükelçilerden Ukrayna'da çalışan Türk firmalarının çalışmalarından çok olumlu izlenimler edindiklerini öğrendim. Bundan da çok memnun oldum. Orda bizi iyi temsil ediyor iş adamlarımız. Bu sürecin olumlu bir biçimde gelişmesi için güvencedir. Bu akşam duyduklarım sevindirici. Ukrayna'nın bağımsızlık gününü kutluyorum. "

Bir gazetecinin "Kültür ve sanat alanında Ukrayna ile ilgili bir projeniz var mı?" şeklindeki bir sorusuna Günay, "Tarihen yakın ilişkilerimiz var. Bu gözle önümüzdeki tarihlerde belki Ukrayna'ya gitmeyi arkadaşlarım ile planlıyorum. Kültür ilişkileri konusunda yapabileceğimiz şeyler var. Ama şu anda çok somutladığımız bir projemiz henüz yok" yanıtını verdi. - Ankara

ANKA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım