Ukrayna'da Düşen Yolcu Uçağı
56 saatlik kısıtlama bu akşam başlıyor! Nereler açık, neleri yapmak serbest? İşte detaylar

Ukrayna'da Düşen Yolcu Uçağı

19.07.2014 12:04 | Son Güncelleme: 19.07.2014 12:07
Ukrayna'da Düşen Yolcu Uçağı

Cumhurbaşkanı Gül, Hollanda ve Malezya Krallarına birer taziye mesajı gönderdi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Malezya Havayollarına ait uçağın Ukrayna hava sahasında düşürülmesi nedeniyle Hollanda ve Malezya Krallarına birer taziye mesajı gönderdi.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezinden yapılan açıklamaya göre, Gül, Hollanda Kralı Willem-Alexander'a gönderdiği mesajda, Amsterdam-Kuala Lumpur seferini yapan uçaktaki 173 Hollanda vatandaşının hayatını kaybetmesinden duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Türkiye'nin, dost ve müttefik Hollanda halkının acısını yürekten paylaştığını belirten Gül, "Türk halkı ve şahsım adına, Majestelerine, hayatını kaybeden vatandaşlarınızın kederli ailelerine ve yakınlarına, dost ve müttefik Hollanda halkına en samimi taziyelerimi iletiyorum" ifadesini kullandı.

-Malezya kralına taziye

Cumhurbaşkanı Gül, Malezya Kralı Almu'tasimu Billahi Muhibbuddin Tuanku Alhaj Abdul Halim Mu'adzam Shah'a gönderdiği mesajda da Malezya Havayollarına ait düşürülen uçakta Malezya vatandaşlarından da hayatını kaybedenler olduğunu derin bir teessürle öğrendiğini kaydetti.

Türkiye'nin, dost ve kardeş Malezya halkının acısını yürekten paylaştığını belirten Gül, "Türk halkı ve şahsım adına, Majestelerine, hayatını kaybeden vatandaşlarınızın kederli ailelerine ve yakınlarına, dost ve kardeş Malezya halkına en samimi taziyelerimi iletiyorum" ifadesini kullandı. - Ankara

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

title