Ukrayna Büyükelçisi Olexandr Mischenko Tokat'ta

Ukrayna Büyükelçisi Olexandr Mischenko Tokat'ta

Ukrayna Büyükelçisi Olexandr Mischenko Tokat'ta
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Dr. Olexandr Mischenko, Niksar İlçesinde Yapılacak Olan '1. Uluslararası Oryantiring Yarışması'na Katılmak İçin Tokat'a Geldi.

Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Dr. Olexandr Mischenko, Niksar ilçesinde yapılacak olan '1. Uluslararası Oryantiring Yarışması'na katılmak için Tokat'a geldi.

Ukrayna Büyükelçisi Mischenko, Tokat'ta Vali Dr. Recai Akyel ve Tokat Belediye Başkan Vekili Sami Dutoğlu'nu makamında ziyaret etti. Tokat Valiliği'ni ziyaretinde Vali Akyel, Mischenko'yu valilik önünde karşıladı. Valilik ziyaretçi defterimi imzalayan Ukrayna Büyükelçisi Mischenko, oryantiring sporu ile yakından ilgilendiğini ve bu sporla uğraştığı için yarışmaya katılacağını kaydetti. Tokat için oryantiring yarışmasının iyi bir fırsat olabileceğine dikkat çeken Mischenko, "Çünkü Türkiye'de oryantiring

yeni gelişmeye başlıyor. Turizm bakımından Tokat için bir fırsat olabilir. Ayrıca vali beyle ikili ilişkileri gündeme getirdik" dedi.

Vali Vekili Recai Akyel, Ukrayna Büyükelçisi Dr. Olexandr Mischenko'ya, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün veciz sözlerinin yer aldığı tablo, ceviz sandık ve kenti tanıtan çeşitli broşür ile kitap hediye etti. Büyükelçi Mischenko da Vali Akyel'e, ülkesini tanıtan kitapların yanında Ukrayna şampanyası verdi. Vali Akyel, valilik ziyaretinden sonra Ukrayna Büyükelçisi Mischenko'ya, Tokat Belediyesi önüne kadar eşlik etti. Tokat Belediye Başkan Vekili Sami Dutoğlu ve başkan yardımcıları tarafından

belediye binası önünde karşılanan Mischenko, tarihi binadan etkilendiğini söyledi. Ziyarette, Başkan Dutoğlu Mischenko'ya bakır ibrik hediye etti.

(Nİ-SA-SN-SN-Y)

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title