Uğurluel: 'Kralın Askerleri' Filmi Tamamen Aldatmaca
Haberler » Güncel » Haber

Uğurluel: 'Kralın Askerleri' Filmi Tamamen Aldatmaca

Araştırmacı Yazar Talha Uğurluel, İngilizlerin Meşhur Bulut Hadisesinin Filmini Yaptığını, Filmde Kaybolan Askerlerinin Türkler Tarafından Kafalarından Vurularak Öldürüldüğünün Gösterilmesinin Tamamen Aldatmaca Olduğunu Söyledi.

Uğurluel: 'Kralın Askerleri' Filmi Tamamen Aldatmaca

Araştırmacı Yazar Talha Uğurluel, İngilizlerin meşhur bulut hadisesinin filmini yaptığını, filmde kaybolan askerlerinin Türkler tarafından kafalarından vurularak öldürüldüğünün gösterilmesinin tamamen aldatmaca olduğunu söyledi.

Çanakkale zaferinin kutlanmasına sayılı günler kala, araştırmacı yazar Talha Uğurluel, Kocaeli'ne gelerek Çanakkale semineri verdi. Uğurluel, Çanakkale'de azimle savaşan Türk askeri karşısında harap düşen İngilizlerin en gözde birliklerinin dahi Çanakkale'ye yolladıklarını ifade etti. Meşhur bulut hadisesine bu asker grubunun yakalandığını kaydeden Yazar Uğurluel, İngilizlerin kaybolan o askerler için asılsız iddialarda bulunduğunu söyledi.

Çanakkale'ye yollanan askerlerin üzerine inen bulut sayesinde kaybolan askerler hakkında 1999 yılında 'Kralın Askerleri' adlı film yaptıklarını belirten Uğurluel, "O seçilmiş askerlerin üzerine inen bulutla kaybolmadığını, aksine Türk askerinin kafalarına kurşun sıkıp, soykırım yaptıklarını gösteriyorlar. Kimin kime ne yaptığı belli. Churchill, savaş ve insan yasalarının dışında zehirli gazlar kullanmak istemiş. Hatta bunun denemelerini yapmıştır. Ben şunu diyorum, insan neyse karşısındakini de öyle görür." diye konuştu.

İngilizlerin savaşta insanlık adına hiçbir şey yapmadığını, kiminle savaştığını bilmeyen Müslümanları zorla savaştırdıklarını ifade eden Uğurluel, İngilizlerin en güzel işi savaştan kaçarken yaptıklarını söyledi. Uğurluel, İngiliz askerlerinin kaçarken gerilerinde şu icatları bıraktıklarını söyledi:

"İngilizler savaşmayı iyi becerememişler fakat kaçmayı çok iyi yapmışlar. Çanakkale savaşında kaçışları şu anda askerde ders olarak okutuluyor. İngilizliler, kaçarken Türk askerine belli olmamak için damla sistemi kurdular. Sistemi kurarak damlayan suyun belirli bir seviyeye gelmesiyle birlikte kendi kendine ateş eden silahlar yaptılar. Kaçarken gerilerinde siperde olduklarını zannettirmek için saman doldurulmuş askerler bıraktılar. İngilizler, kafaları böyle şeylere çok çalışıyor."

(CİHAN)