Uğur Soğutma Dünya Markalarına Netsis ile Hizmet Sunuyor

Uğur Soğutma Dünya Markalarına Netsis ile Hizmet Sunuyor

Soğutma sektörünün dev ismi Uğur Soğutma, Nazilli'den 5 kıtaya Netsis altyapısı ile ihracat yapıyor.

Uğur Soğutma Dünya Markalarına Netsis ile Hizmet Sunuyor

Netsis'in sağladığı süreç otomasyonu sayesinde Coca Cola ve Pepsi'nin de aralarında bulunduğu müşterilerinin minimum hata, tam zamanında teslimat ve esneklik beklentilerine eksiksiz yanıt veren Uğur Soğutma, "yalın yönetim" modelini de benimsiyor.

Uğur Soğutma'nın yanı sıra motorlu araç, inşaat, medikal tekstil sektörlerinde ve dış ticaret alanında faaliyet gösteren Uğur Şirketler Grubu bünyesindeki toplam yedi tüzel kişilik, 2011'den bu yana Netsis kullanarak verimliliğini artırdı. Şirketler arasında koordinasyon ve şirket içi süreçlerde entegrasyon sağlayan proje, süreç yönetiminde insan etkisi ve insan hatasını en aza indirgedi. Turquality ve yalın yönetim yaklaşımlarıyla birlikte hayata geçirilen proje; şirketin hız, esneklik ve manevra yeteneklerini artırdı.

Güncellemeler zaman alan iş olmaktan çıktı

Günlük min. 3 bin soğutucu ve derin dondurucu üretim kapasitesi ile beş kıtada 137 ülkeye yaptığı ihracatı Netsis ile hatasız şekilde yöneten Uğur Soğutma, proje sayesinde stok maliyetlerini büyük oranda azalttı. Satış, servis, finans gibi süreçler arasında yüzde 100 koordineli çalışma ortamı inşa edilirken, olası aksaklık ve kopukluklar ortadan kaldırıldı. Yeni TTK, UFRS ve bağımsız denetim gibi yasal mevzuat değişiklikleri ile gelen yeniliklerin sisteme uyarlanması, zaman alan bir iş olmaktan çıktı.
İşletmelerin ve süreçlerin bütününe kuşbakışı bakabilme ve ayrıntıları analiz edebilme olanağı tanıyan Netsis altyapısı, Uğur Soğutma'ya 200'e yakın analitik rapor çıkarabilme fırsatı kazandırdı.

Uğur Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Takmaklı, projeyi şöyle değerlendiriyor:

"Farklılıklar oluşturarak kalıcı üstünlükler sağlamayı ilke edinip iki yıl önce yola çıktığımızda Netsis'i stratejik bir ortak olarak belirledik. Öncelikli olarak tüm bilgi sistemleri altyapımızı Netsis omurgası üzerine kurguladık. Ve son iki yılda yükselen başarı grafiğimizde Netsis'in büyük payı oldu. Netsis ile dünyanın en büyük markalarına sorunsuz, kesintisiz bir hizmet sunuyoruz".