Uğur Mumcu Dtcf'de Anıldı

Uğur Mumcu Dtcf'de Anıldı

Gazeteci-yazar Uğur Mumcu, bombalı suikast sonucu öldürülüşünün 15. yıldönünüde anılıyor.Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı'nın (UMAG) düzenlediği "Uğur Mumcu sesleniyor... Ne Demiştik" konulu etkinliğe, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih, Coğrafya Fakültesi (DTCF) ev sahipliği yaptı.Gecede, Uğur Mumcu'nun kızı Özge Mumcu tarafından hazırlanan "15 Yıl Önce Bugün" isimli belgeselin yanı ...

Uğur Mumcu Dtcf'de Anıldı

Gazeteci-yazar Uğur Mumcu, bombalı suikast sonucu öldürülüşünün 15. yıldönünüde anılıyor.

Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı'nın (UMAG) düzenlediği "Uğur Mumcu sesleniyor... Ne Demiştik" konulu etkinliğe, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih, Coğrafya Fakültesi (DTCF) ev sahipliği yaptı.

Gecede, Uğur Mumcu'nun kızı Özge Mumcu tarafından hazırlanan "15 Yıl Önce Bugün" isimli belgeselin yanı sıra "Tam Bağımsızlık Bilinci" konulu oyun da sahnelendi.

Uğur Mumcu'nun kızı Özge Mumcu'nun, Uğur Mumcu ve Cumhuriyet Gazetesi yazarı Işık Kansu'nun yazılarından derlediği oyunun yönetmenliğini Murat Karahüseyinoğlu üstlendi. Oyunda, Ali Seçkiner Alıcı, Leyal Karakullukçu, Aktora Akalın, Berk Türk, Ertuğrul Kılınçkaya ve Yücel Turgut rol aldı. Oyunun müzikleri ise Ali Seçkiner Alıcı, Erkoç Torun ve Nedim Yıldız tarafından hazırladı.

"Uğur Mumcu sesleniyor... Ne Demiştik" isimli etkinliğe, Uğur Mumcu'nun eşi, UMAG Başkanı ve CHP İzmir Milletvekili Güldal Mumcu, kızı Özge Mumcu, CHP Genel Sekreteri Önder Sav, CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu ile çok sayıda davetli katıldı. (ANKA)

(ST/GB)

Kaynak: ANKA