Uğur Dündar'dan Halk TV övgüsü

Uğur Dündar'dan Halk TV övgüsü

Artı 1 patronajının Gezi sansürü üzerine istifa kervanına katılan Uğur Dündar Halk TV'de konuştu. Dündar Halk TV'yi överken Artı 1 patronajına saydırdı.

Uğur Dündar'dan Halk TV övgüsü

Artı 1'de yaşanan depremin artçı şokları devam ediyor. Kanaldaki isitfa kervanına katılan ünlü anchorman Uğur Dündar Halk TV'de canlı yayına telefonla bağlanarak Artı 1 yönetimini eleştirdi, Halk TV'yi övdü.

BİZE VERİLEN SÖZLERİ TUTMADILAR

Artı 1'de yaşanan Gezi Sansürüyle kanalla yollarını ayıran Uğur Dündar "Burada doğru bir iş yapamayacağımızı anladık ayrıldık. Ayrıca bize verilen sözlerin tutulmaması nedeniyle zaten iplerimizi koparmıştık." dedi.

EDİTORYAL BAĞIMSIZLIĞA MÜDAHALE EDİLEMEZ

Tuncay Mollaveisoğlu'nun onur kırıcı 2 satır yazıyla görevden alıması üzerine ekip olarak kanaldan ayrılma kararı verdiklerini söyleyen Uğur Dündar, editöryal bağımsızlıklarına müdahaleyi kabul etmediklerini açıkladı.

BİZ AYAKTA KALIRIZ AMA PATRONLARI KİMSE HATIRLAMAZ

Dündar bundan sonra ne olacak? sorusuna ise "Sözcü'de bize hiç bir müdahale yok. Editörümüze gönderdiğimiz yazılardaki tekrarlar dahi silinmiyor. Toplum bize sahip çıkarsa işimizi yapacağız. Ben sürekli ölüm tehditleri alıyorum. Biz kendimizi topluma adadığımız için ayakta kalırız. Ama bu kanalın yani Artı 1'in patronlarını bir süre sonra hiç kimse hatırlamaz." yanıtını verdi.

HALK TV'YE ÖVGÜLER YAĞDIRDI

"Sizlere biz çok müteşşekiriz. Saatlerce yayın yapıyorsunuz. Halk TV'nin bir avuç çalışanına ödüllerin hepsini bizim yağdırmamız gerekiyor. Sizler mucize yaratıyorsunuz. Medyanın bir başka tarihini yazıyorsunuz. Bunlar unutulmayacak. Bunların hepsi kaydediliyor ve medyanın sicili böyle oluşuyor. Kameralarınızı olayların yaşandığı yerlere göndererek tarihe tanıklık ediyorsunuz. Bu yüzden ben size çok teşekkür ediyorum."