Uğur Boral: "İlk Maçımızı Kazanırsak Gruptan Çıkarız"

A Milli Takım ve Fenerbahçe'nin Yıldız Futbolcusu Uğur Boral, 2008 Avrupa Şampiyonası'nda Gruptaki İlk Maçlarını Kazanmaları Halinde Gruptan Çıkacaklarını Söyledi.

Uğur Boral:

A Milli Takım ve Fenerbahçe'nin yıldız futbolcusu Uğur Boral, 2008 Avrupa Şampiyonası'nda gruptaki ilk maçlarını kazanmaları halinde gruptan çıkacaklarını söyledi.

Belek'te düzenlenen barbekü partisinin ardından basın mensuplarının sorularını cevaplayan genç futbolcu, Türkiye'nin gruptan çıkıp çıkamayacağı şeklindeki bir sorunun sorulması üzerine şöyle konuştu: "İlk maçı kazandığımız anda gruptan çıkma şansımız oldukça artacak. Grubumuzda çok kaliteli ekipler var. Burada o zorlu maçları kolay şekilde atlatmak için profesyonel şekilde çalışmalar hazırlandı. Almanya'da yapacağımız kampta da hazırlık maçlarımızı oynayıp şampiyonaya hazır olacağız. Bir kez daha söylüyorum. Çek Cumhuriyeti maçını kazanırsak gruptan çıkarız" diye konuştu.

Bir basın mensubunun "2002 yılında A Milli Takım'ın Dünya üçüncüsü olmasının üzerinde bir baskı yaratıyor mu ?" şeklindeki sorusuna Uğur Boral, "Bence yükten ziyade bu bizim üzerimizde bir motivasyon etkisi oluşturuyor. O zamanki ağabeylerimiz çok güzel işler yaptılar. Bazıları hala bizimle birlikte oynuyor. Bizler de onlar kadar başarılı olup o başarıları aratmamamız gerekiyor. Bizler elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Sadece tüm Türkiye halkından dua bekliyoruz" dedi.