Ufuk Sarıca'dan Hidayet Türkoğlu'na Anlamlı Pas

16 Haziran'dan İtibaren Basketbol Dersleri Verecek Olan Amerika Profesyonel Basketbol Ligi (Nba) Takımlarından Orlando Magic'te Forma Giyen Milli Basketbolcu Hidayet Türkoğlu, Eski Milli Basketbolcu, Beşiktaş Basketbol Takımı Antrenörü ve Eski Takım Arkadaşı Ufuk Sarıca'nın Oğluna da Ders Verecek.

Ufuk Sarıca'dan Hidayet Türkoğlu'na Anlamlı Pas

16 Haziran'dan itibaren basketbol dersleri verecek olan Amerika Profesyonel Basketbol Ligi (NBA) takımlarından Orlando Magic'te forma giyen milli basketbolcu Hidayet Türkoğlu, eski milli basketbolcu, Beşiktaş Basketbol takımı antrenörü ve eski takım arkadaşı Ufuk Sarıca'nın oğluna da ders verecek.

Akatlar Club Sporium'un Basketbol Yaz Okulları'nda 16 Haziran'dan itibaren basketbol dersleri verecek olan Hidayet Türkoğlu, basketbol okuluna Ufuk Sarıca'nın, oğlu Boray'ı kaydettirmesiyle ilgili olarak, "Basketbol ve sporculukta edinmiş olduğum bilgi, birikimi ve tecrübelerimi genç basketbolculara aktarmak amacı ile adımı taşıyan basketbol ve spor okullarının ikincisini Club Sporium'da devam ettiriyor olmaktan son derece mutluyum. Ayrıca, 4 yıl boyunca takım arkadaşlığı yaptığımız ve disiplininden hayattaki duruşuna kadar her zaman saygıyla hatırladığım Ufuk Sarıca gibi başarılı bir sporcu büyüğümün, oğlu Boray'ı bana emanet ediyor olması da beni son derece gururlandırdı. Kendisine güveninden dolayı teşekkür ederim" dedi.

Oğlunu eski takım arkadaşı Hidayet'e teslim eden Ufuk Sarıca ise, "Hidayet Türkoğlu, Türkiye'nin yetiştirdiği en büyük, en başarılı basketbolculardan biri. Kendisiyle gurur duyuyorum. Efes Pilsen'de kendisiyle 4 yıl oynadım. Oğlum basketbolu çok seviyor. Böyle bir organizasyonun içinde oğlumun da yer almasından, Hidayet Türkoğlu ile tanışacak olmasından ve onun tarafından eğitilecek olmasından memnunluk duyuyorum" diye konuştu.

Bu arada, basın mensuplarının sorularını da cevaplayan Hidayet Türkoğlu, NBA play-off final serisinde Boston Celtics'in 2-0 önde olmasına rağmen şampiyonluk için Los Angeles Lakers'ı favori gördüğünü söyledi. Hidayet, 2008 Avrupa Şampiyonası Finalleri'nde, gruptaki ilk maçında Portekiz'e 2-0 mağlup olan A Milli Futbol Takımı'nın da gruptan çıkacağına inandığını belirterek, "Milli Takım'ın hak ettiği başarıyı yakalayacağını düşünüyorum. Türkiye olarak herkesin buna gönülden inandığını ve hep birlikte verilen destekle gruptan çıkacağımıza inanıyorum" şeklinde konuştu.

(ESE-KÇ-NÇ-S)

Kaynak: İHA