Ufuk Koleji'nin Düzenlediği Matematik Yarışmasında Başarılı Olan Öğrenciler Altınla Ödüllendirildi

Ufuk Koleji'nin Düzenlediği Matematik Yarışmasında Başarılı Olan Öğrenciler Altınla Ödüllendirildi

Sakarya Özel Ufuk Işık İlköğretim Okulu Trafından Bu Yıl 3.sü Düzenlenen İlköğretim Okulları 5,6, ve 7. Ci Sınıflar Arası Matematik Yarışması Büyük İlgi Gördü.

Ufuk Koleji'nin Düzenlediği Matematik Yarışmasında Başarılı Olan Öğrenciler Altınla Ödüllendirildi

Sakarya Özel Ufuk Işık İlköğretim Okulu trafından bu yıl 3.sü düzenlenen ilköğretim okulları 5,6, ve 7. ci sınıflar arası Matematik Yarışması büyük ilgi gördü.

90 ilköğretim okulundan 628 öğrencinin katıldığı yarışmada dereceye giren ilk 15 öğrenci ile öğretmenleri ödüllendirildi.

İlk 2'ye giren öğrencilere büyük altın, 3,4,5.lere yarım altın, 6,7,8 ve 9. olan öğrencilere çeyrek altın diğer öğrencilerede çeşitli hediyeler ile başarı plaketi verildi. Başarılı öğrencileri yetiştiren öğretmenlerde unutulmayarak çeyrek altınla ödüllendirildi.

Özel Ufuk Işık İlköğretim Okulu Müdürü Yaşar Yılmaz, ödül törenindeki açış konuşmasında matematiğin insan yeteneklerinin ortaya çıkarılmasında, yönlendirilmesinde, sistemli ve mantıklı bir düşence alışkanlığının kazandırılmasında amaç ve insan hayatının her bölümünde kullunılan bir araç olduğunu kaydetti.

Sakarya'nın yetiştireceği bilim adamlarıyla ülkeye ışık tutacağını belirten Yılmaz, yarışmaya katılan öğrencilere teşekkür etti.

Öğrencilerin sadece matematik zekasını değil, medeni cesaretini de yarıştırdıklarını dile getiren Yılmaz, "Yarışma bu yılda büyük ilgi gördü. Gizli kalmış matematik cevherlerini gün yüzüne çıkardı ve çıkarmaya devam edecek." dedi.

Işık Eğitim Kurumları Genel Müdürü Yaşar Narı da yarışmanın uzun yıllar devam etmesini temmeni ederek, destek veren işadamları ve kurumlara teşekkür etti.

Konuşmaların ardından öğrenciler tek tek sahneye çağırılarak ödülleri verildi. İlk 2'ye giren öğrencilerin ödüllerini veren Sakarya Milli Eğitim Müdürü Murat Yazıcı, yarışmadan dolayı Işık Eğitim Kurumlarını kutladı.

Bu yarışmayla, hissetmenin, hissettirmenin, merak uyandırmanın çok önemli olduğunu ifade eden Yazıcı, "Öğrencilerimiz gökkuşağının renkleri gibi birbiriden farklı. Parmak izi gibi yetenekleri de farklı. çocuklarımızın hepisi ayrı birer inci. Hepsinin ayrı yetenekleri var. Hepsini kutluyorum" diye konuştu.

Yarışmada, ilköğretim 5. sınıflarda Korucuk İlköğretim Okulu'ndan (İ.Ö) Yunus Yılmaz 1., Konuralp İ.Ö'den Alişan Aşan 2. ve Necdet Islar İ.Ö'den Yusuf Alperen Yaralı 3. oldu. İlköğretim 6. sınıflarda ise Hendek Cumhuriyet İ.Ö'den Merve Yeşilsancak 1., Mithatpaşa Şehit Ahmet Akay İ.Ö'den Enes Furkan Küçük 2., Adapazarı Atatürk İ.Ö'den Hüseyin Berka Kuran 3. oldu. 7. sınıflarda ise ilk üç dereceyi Adapazarı Atatürk İ.Ö'den Hakkı meriç Türkkan, İzmet İnönü İ.Ö'den Mastafa Yavuz ve Mithatpaşa Şehit Ahmet Akay İÖ'den Billa Çark paylaştı. Ayrıca katılan bütün öğrencilere katılım belgesi ve birer hediye verildi.