Üçüncü Bartın Resim ve Sanat Müzesi Çalıştayı Başlıyor - Haberler
Haberi Paylaş

Üçüncü Bartın Resim ve Sanat Müzesi Çalıştayı Başlıyor

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel
Üçüncü Bartın Resim ve Sanat Müzesi Çalıştayı Başlıyor

Bartın Belediyesi’nce ilk kez 2016 yılında düzenlenen “Bartın Resim ve Sanat Müzesi Çalıştayı”nın üçüncüsü gerçekleştirilecek.

Bartın Belediyesi'nce ilk kez 2016 yılında düzenlenen "Bartın Resim ve Sanat Müzesi Çalıştayı"nın üçüncüsü gerçekleştirilecek.

11-19 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacak olan çalıştaya çok sayıda ressam ve akademisyen katılıyor. Bartın Belediyesi Yalı Yaşam Merkezi'nde bulunan Sanat Galerisi'nde gerçekleşecek çalıştay için 11 Eylül 2018 Salı günü Bartın'da olacak ressam ve akademisyenler, 9 gün süresince hem Bartın'ın tarihi, coğrafi, sosyal ve kültürel değerlerini inceleyecek, hem de Bartın'ı tuvallerine işleyecek.

Bartınlı Ressam Erkan Geniş'in teklifi, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın'ın da uygun görmesi ile Belediye etkinliği olarak 2016 yılında başlanan çalıştaya bu yıl; Konya Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Elmas, Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim-İş Öğretmenliği Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Meliha Yılmaz, Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Alaybey Karaoğlu, Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Basri Erdem, Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ramiz Aydın, Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Oğuz Yurttadur, Necmettin Erbakan Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ahmet Türe, TOBB Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Bünyamin Balamir, Ressam Efkan Beyaz, Ressam Sezai Kara, Ressam Melek Yıldız Ergün, Ressam Fehnur İpek, Ressam Erkan Geniş, Ressam Dr. Bayram Yorulmaz, Ressam Dilek Özmen, Resim Öğretmeni Aysun Eskin, Bartın Belediyesi Resim Atölyesi Kursiyerleri Zehra Kemaldere Dervişoğlu ve Nurgül Büyükada katılıyor. - BARTIN

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500