Üçpınar Haberleri

Üçpınar haber, Üçpınar son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Üçpınar - 09.05.2019
Akfen Yenilenebilir Enerji'ye Emea Finance'dan Büyük Ödül
Şirketin Çanakkale ve Denizli'de yer alan toplam 275 megavat gücündeki 4 RES projesi için yerli ve yabancı önde gelen bankalarla imzaladığı 260 milyon dolarlık uzun vadeli proje finansmanı EMEA Finance tarafından düzenlenen EMEA Finance Project Finance Awards 2018 kapsamında "Orta ve Doğu Avrupa'nın En İyi RES Finansmanı" ödülüne layık görüldü. Akfen Yenilenebilir Enerji'nin üçünü Çanakkale ve birini de Denizli'de hayata geçireceği 4 rüzgar enerji santrali için 260 milyon dolarlık uzun vadeli proje finansmanı kredisi Türkiye İş Bankası, VakıfBank, Garanti Bankası ve Yapı Kredi Bankası'nın garantörlüğünde Almanya merkezli KfW IPEX-Bank ve EBRD tarafından sağlamıştı. Yıl sonuna kadar 4 RES devreye girecek Son yıllardaki yatırım atılımıyla Türkiye'nin ihtiyaç duyduğu yerli ve yenilenebilir enerji santrallerinin önemli bir oyuncusu haline gelen Akfen Yenilenebilir Enerji'nin ilk rüzgar enerji santrali olma özelliği taşıyan Çanakkale'deki Kocalar RES projesi, Mart 2019'da elektrik üretimine başladı. 30,6 megavat kurulu gücündeki Kocalar RES projesi, üretilen enerjiyi ulusal elektrik ağı üzerinden tüm Türkiye'ye ulaştırarak 120 bin kişinin yıllık enerji ihtiyacını rüzgardan tek başına karşılayacak. Akfen Yenilenebilir Enerji, Kocalar RES'in yanı sıra 2019 içerisinde Çanakkale'deki 112 megavatlık Üçpınar RES ve 58 megavatlık Hasanoba RES, Denizli'deki 75 megavatlık Denizli RES projelerini tamamlayıp elektrik üretimine geçirmeyi hedefliyor.
Üçpınar - 08.05.2019
Connect For Creativity Projesi Tanıtıldı
"Kültürel ilişkilerin en güzel çıktısı birlikte oluşturulmuş hikayeler" Yunus Emre Enstitüsü Strateji Geliştirme Müdürü Bülent Üçpınar, enstitünün Türkiye'nin kültürel diplomasisini yürütmekle görevli bir kamu vakfı olduğunu söyledi.
Üçpınar - 03.05.2019
Kurtalan'da Encümen Seçimi
Kaymakam İhsan Emre Aydın başkanlığında Kurtalan Öğretmenevinde yapılan seçimde İl Genel Meclis üyeleri Faysal Ceylan ve Cahit Sevgili ile Üçpınar Köyü Muhtarı Abdurrahman İlhan ve Bölüktepe Köyü Muhtarı Şameddin Toksoy seçildi.
Üçpınar - 02.04.2019
Ankara Büyükşehir Belediyesinden "Hibe Araç" İddiasına Yanıt
Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Vedat Üçpınar, CHP'nin belediyeye ait iş makineleri ve bazı araçların ilçe belediyelerine hibe edildiğine ilişkin iddialarını yalanlayarak, daha önce ilçe belediyeleriyle yapılan protokol çerçevesinde verilen araçların geri alındığını bildirdi.
Üçpınar - 19.03.2019
Seve Barajı'ndan Su Tahliyesi Başladı
Seve Barajı'ndan su tahliyesi başladı Kilis'te Seve Barajı'nın dolması nedeniyle kapakları kontrolü şekilde açılmaya başlandı KİLİS - Kilis'te Seve Barajı'nın dolması nedeniyle kapakları kontrolü şekilde açılmaya başlandı. 3 yıldır kuraklıkla boğuşan Kilis'te, bu yıl yağmurların önceki yıllara oranla fazla olması nedeniyle Afrin ile Seve Barajı, Konak, Balikli, Sapkanlı ile Musabeyli Üçpınar göletleri doldu.
Üçpınar - 19.03.2019
Dha Yurt Bülteni-7
Görüntü  Dökümü -------------------- -Binanın fotoğrafları Taylan YILDIRIM/İZMİR, -  ============================================================= 2)BARAJLAR DOLDU SU TAHLİYELERİ BAŞLADI KİLİS'in su ihtiyacını karşılayan Seve Barajı'nda yağışlarla beraber su seviyesinin yükselmesi ile kapaklar kontrolü şekilde açılarak su tahliyesine başlandı. Son yıllarda yağışın az olması nedeni ile kuruma noktasına gelen Afrin ve Seve Barajı ile Konak, Balikli, Sapkanlı ile Musabeyli Üçpınar göletleri bu yıl etkili olan yağışlarla doldu.
Üçpınar - 19.03.2019
Barajlar Doldu Su Tahliyeleri Başladı
BARAJLAR DOLDU SU TAHLİYELERİ BAŞLADI KİLİS'in su ihtiyacını karşılayan Seve Barajı'nda yağışlarla beraber su seviyesinin yükselmesi ile kapaklar kontrolü şekilde açılarak su tahliyesine başlandı. Son yıllarda yağışın az olması nedeni ile kuruma noktasına gelen Afrin ve Seve Barajı ile Konak, Balikli, Sapkanlı ile Musabeyli Üçpınar göletleri bu yıl etkili olan yağışlarla doldu.
Üçpınar - 15.03.2019
Erzincan Silahlı Saldırıda Muhtar Öldü, Afgan Çoban Yaralandı
Olay, Erzincan'ın Tercan ilçesine bağlı Mercan Beldesi'nin Üçpınar köyünde meydana geldi.
Üçpınar - 15.03.2019
Güncelleme - Erzincan'da Silahlı Saldırıya Uğrayan Muhtar Öldü
Erzincan'ın Tercan ilçesindeki köyde, bir kişinin av tüfeğiyle ateş açtığı araçtaki muhtar hayatını kaybetti, yanındaki kişi yaralandı. Mercan beldesine bağlı Üçpınar köyünden aracıyla belde merkezine giden köy muhtarı Behsat Çakmak ve çobanlık yapan Afganistan uyruklu Muhammet Nuri'ye, köy yolunda kimliği henüz belirlenemeyen kişi tarafından av tüfeğiyle saldırı düzenlendi.
Üçpınar - 15.03.2019
Silahlı Saldırıda Muhtar Öldü, Afgan Çoban Yaralandı
Olay, Erzincan'ın Tercan ilçesine bağlı Mercan Beldesi'nin Üçpınar köyünde meydana geldi.
Üçpınar - 15.03.2019
Manisa'da Otomobille Minibüs Çarpıştı: 7 Yaralı
Sürücülerinin isimleri henüz öğrenilemeyen 35 AGC 646 plakalı otomobil ile 35 AE 3014 plakalı minibüs, Manisa-Akhisar kara yolu Üçpınar Mahallesi kavşağında çarpıştı.
Üçpınar - 05.03.2019
Kırsal Bölgelerdeki Kadınlara Sağlık Eğitimi
Açıklamada görüşlerine yer verilen TİKAV Yönetim Kurulu Başkanı Sultan Yılmaz, kırsal bölgelerde yaşayan kadınlara yönelik her yıl farklı konularda düzenledikleri eğitimlerle ailenin temeli olan kadınların farkındalıklarını artırmayı hedeflediklerini belirterek, "Kadınlarımızın katılımında farklı konularda yapılan eğitimler ile tüm hane halkına ulaşarak farkındalık yaratmayı amaçlıyoruz. Hijyen Sağlıktır projesi ile yıl sonuna kadar 26 farklı bölgede 2000 kadınla buluşmayı öngörüyoruz" ifadelerini kullandı. "Hijyen Sağlıktır" projesi Mersin ve Muğla'nın ardından Amasya GES (Amasya Merkez), Çamlıca HES (Kayseri Yahyalı), Saraçbendi HES (Sivas Gemerek), Tokat HES (Tokat Turhal), MT GES (Konya Ereğli), METE GES (Konya Sarayönü), Gelinkaya HES (Erzurum Aziziye), Solentegre GES (Elazığ Merkez), Çalıkobası HES (Giresun Bulancak), Doruk HES (Giresun Dereli), Yağmur HES (Trabzon Köprübaşı), Erciş – Engil – PSI GES (Van Edremit), Demirciler HES (Denizli Kale), Sırma HES (Aydın Bozdoğan), Denizli RES (Aydın Karacasu), Yeşilvadi GES (Denizli Acıpayam), Doğançay HES (Sakarya Gevye), Hasanoba RES (Çanakkale Merkez), Kocalar RES – Üçpınar RES (Çanakkale Lapseki) noktalarıyla devam edecek.
Üçpınar - 05.02.2019
Bozkır Ziraat Odası Seçimleri
Bozkır'a bağlı yerleşim yerlerinden 51 delegenin katılımıyla yapılan seçimi bir oy farkla Üçpınar Mahallesi delegesi Ali Öztürk kazandı.
Üçpınar - 30.01.2019
Manisa'da Cezaevi Firarisi 2 Kişi Yakalandı
Üçpınar Mahallesi'nde devriye görevi yapan İlçe Jandarma ekipleri, şüpheli iki kişiyi takibe aldı.
Üçpınar - 18.01.2019
Balıkesir'de Tarihi Eser Operasyonu
Alınan bilgiye göre, Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Karesi ilçesine bağlı Üçpınar Mahallesi'ndeki bir araçta arama yaptı.
Üçpınar - 09.01.2019
Beyşehir Belediyesi'nden Dış Mahalleye Çok Amaçlı Salon
Beyşehir ilçesinde, yaklaşık 25 yıl önce düğün salonu yapılması planlanarak temeli atılan ancak bitirilemeyerek yarım kalan yapıya Beyşehir Belediyesi el atarak çok amaçlı bir salon haline dönüştürdü. Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, yaptığı açıklamada, Üçpınar Mahallesine içerisinde düğün, nişan merasimlerinin de yapılabileceği çok amaçlı bir toplantı salonu kazandırdıklarını söyledi.
Üçpınar - 13.12.2018
Başkentte Karla Mücadele
Açıklamada görüşlerine yer verilen Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Vedat Üçpınar, ana arter ve caddelerden sonra ara noktaların trafiğe açık tutulabilmesi için ekiplerin etkin bir çalışma yürüttüğünü söyledi.
title