Uçamayan Kartala Sahip Çıktı - Haberler
Haberi Paylaş

Uçamayan Kartala Sahip Çıktı

Uçamayan Kartala Sahip Çıktı
Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel

ERZURUM'un Oltu ilçesine bağlı Güllüce köyünde yaşayan Nazım Elibol (60), kırsalda dolaşırken gördüğü, uçamayan kartalı alıp, evine götürdü.

ERZURUM'un Oltu ilçesine bağlı Güllüce köyünde yaşayan Nazım Elibol (60), kırsalda dolaşırken gördüğü, uçamayan kartalı alıp, evine götürdü. Kartalı besleyen Elibol, teslim etmek üzere Milli Parklar Şube Müdürlüğü'ne haber verdi.

Nazım Elibol, köy kırsalında gezerken, gördüğü kartalın uçamadığını fark etti. Kartalı eve götüren Elibol, besledikten sonra Milli Parklar Şube Müdürlüğü'nü arayıp, yardım istedi. Bunun üzerine Elibol'un evine gelen İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkilileri, kartalı teslim aldı. Veteriner Yağmur Çelik tarafından kontrolü yapılan kartal, tedavi için Erzurum'a gönderildi. Yaşadıklarını anlatan Nazım Elibol, "Arazide beni gören kartal, adeta yardım istedi. Ben de onu alıp, evime getirdim. Önce karnını doyurdum daha sonra durumu yetkililere bilgi verdim. Kartalın iyileştikten sonra tekrar buraya getirilip, doğaya bırakacaklarını söylediklerinde çok sevindim. O günü sabırsızlıkla bekleyeceğim. Umarım, önemli bir rahatsızlığı yoktur" diye konuştu.

- Erzurum

Uçamayan Kartala Sahip Çıktı

Uçamayan Kartala Sahip Çıktı

Uçamayan Kartala Sahip Çıktı

Uçamayan Kartala Sahip Çıktı

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Milli Parklar, Erzurum, Güllüce, Oltu, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title