Jet Kazasında Kızı Ölen Hüseyin Başaran Sürekli Bu Cümleyi Tekrarlıyormuş: Niye Bizimki? - Haberler
Haberi Paylaş

Jet Kazasında Kızı Ölen Hüseyin Başaran Sürekli Bu Cümleyi Tekrarlıyormuş: Niye Bizimki?

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel

İran'da düşen kendilerine ait jette kızı Mina'yı kaybeden iş adamı Hüseyin Başaran, "Bu uçaktan dünyada yüzlercesi var. Niye bizimki, niye bizimki?" cümlesini sürekli tekrarlıyormuş.

İran'da özel Türk jetinin düşmesi sonucu 11 kişinin yaşamını yitirmesinin ardından kahreden detaylar ortaya çıkıyor. Kazada ölen Mina Başaran'ın babası Hüseyin Başaran, sürekli olarak "Bu uçaktan dünyada yüzlercesi var. Niye bizimki, niye bizimki?" sözlerini söylediği ortaya çıktı.

Sabah yazarı Bülent Cankurt kazadan sonra yaşananlarla ilgili köşesinde şu yazılara yer verdi;

"Önümüzdeki ay kızlarının mürüvvetini görmeye hazırlanırken, İran'dan gelen feci kaza haberi ile sarsılan Hüseyin-Beril Başaran çiftinin Kemer Country'deki evlerinin kapısı dün hiç kapanmamış. Mina'nın yedi arkadaşının ailesi de, taziyeleri Başaran çiftinin Kemer Country'deki evinde kabul etmiş. Orada oturan bir arkadaşım, yüzlerce kişinin eve girip çıktığını söyledi. Kendi şirketlerine ait uçakla gittikleri için Mina'nın arkadaşlarının da sorumluluğunu üstlenen Hüseyin Başaran, "Bu uçaktan dünyada yüzlercesi var. Niye bizimki, niye bizimki?" diye sürekli tekrarlıyormuş."

ÖLENLERİN YAKINLARI DNA ÖRNEĞİ VERDİ

İran'da düşen Türk jetinde hayatını kaybeden 11 kişinin cenazesi dün İran Adli Tıp Kurumuna teslim edildi. Cenaze yakınlarının İstanbul'da da Adli Tıp Kurumuna giderek kimlik tespiti için DNA örneği vermeleri istendi. Bunun üzerine dün akşam saatlerinde uçakta hayatını kaybedenlerden 10'unun birinci derecede yakını, İstanbul Adli Tıp Kurumuna gelerek DNA örneği verdiği öğrenildi. DNA örneklerinden elde edilecek sonuçların İranlı yetkili makamlara gönderileceği ve İran Adli Tıp Kurumunda bulunan cesetlerden alınan DNA profili ile karşılaştırılacağı belirtildi. Cenazelerin kimlik tespitinin ardından İstanbul'a gönderilerek Adli Tıp Kurumuna getirilmesi ve yeniden otopsi yapılması bekleniyor.

Jet Kazasında Kızı Ölen Hüseyin Başaran Sürekli Bu Cümleyi Tekrarlıyormuş: Niye Bizimki?

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

İstanbul, İran, 3. Sayfa, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
Yorumlar (338)
Gemlikli şair Hüseyin:NA MAĞLUPKEN KÜME DÜŞTÜN akrostişMina kız Melek olup, açı verdin kanatları. içlere düşen acın, ıslattı şakakları. Nişanlına sevdalıyken, toprağın yari oldun. Annenin de babanın da, yüreğini kavurdun. Baban adaşımmış Mina, bana da benziyor baya. ALLAH sabırlar versin, en acılı babaya. Şükretmek tek çare adaş, yüreğini yaksada köz. ALLAH daha çok seviyormuş, denilecek en güzel söz. Rüya gözlü anneciğin, sanki hayal görmüş gibi. Akan yaşta aradı, gökteki MeleğiniNA MAĞLUPKEN KÜME DÜŞTÜN, gönüllerin şampiyonu. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Gemlikli şair Hüseyin:Gece uyumadan ve sabah uyunınca Bismillah dedikten sonra önce hanım ölmeden ben ölürümm inşALLAH duasını okuduktan sonra benim torunları çocukları ve Dünyadaki herkeslerin torun ve çocuklarını kaza ve belalardan koru YARABBiM diye dua ettikten sonra yataktan kalkarım Ölümüne sevinecekler im çoluk çocuk kaçırıp öyle veya böyle öldüren itler ve başkasının toprağındaki kemiğe göz diken köpeklerdir Mina Başaran ve on arkadaşının ölümü hanım ve beni dakikalarca ağlattı gülenleri insafa davet ediyo Cevap Yaz 0 1 Yayından Kaldır
Eren Bayraktar:Pilotaj hatası da olabilir ..belki bir ihtimal. Uçak tırmanışa geçtiğin de motorları zorlamış olabilir. Teknik arıza olma ihtimali de çok Yüksek. Pilotların tecrübeli olduğunu düşünüyorum. Burada uçağın 2001 model olması beni düşündürdü. On yedi yaşında. Teknik arıza verme ihtimali çok yüksek. Devletin Türkiye genelinde on yaşından büyük uçakların uçmasına izin vermemesi gerekir. Bunun için kanun çıkarması gerekir...ayrıca bu uçağın boş irtifası ve dolu irtifası dengelenmemiş olabilir. Yani sonuç olarak yine uçağa geliyoruz. Uçak teknik arıza verdi düştü. Bu uçağın bütün genel özelliklerinden kaynaklanmış olabilir. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm 338 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title