Uçağın Kanadının Koptuğunu Farketmedi

Uçağın Kanadının Koptuğunu Farketmedi

İrlanda'da Kalkışta Ağaca Çarpıp Kanadı Kopan ve Yakıt Tankı Zarar Gören Uçağın Pilotu Hasarı Fark Edemeyince, Yaklaşık 2 Saat Bu Şekilde Uçtu.

Uçağın Kanadının Koptuğunu Farketmedi

İrlanda'da kalkışta ağaca çarpıp kanadı kopan ve yakıt tankı zarar gören uçağın pilotu hasarı fark edemeyince, yaklaşık 2 saat bu şekilde uçtu.

İrlanda'nın Shannon kenti yakınlarındaki küçük bir havaalanından kalkan Cessna 210 model uçak, havalanırken pist yakınında bulunan ağaçlara çarpıp kanadının yarısını ve yakıt tankını kaybedince 2 saatlik uçuştan sonra Jersey Havalimanı'na zorunlu iniş yaptı. Mirror Gazetesi'nin haberine göre Portekiz'e giden uçağın yolcuları, Lizbon'daki bir Boeing 767'yi tamir için tesadüfen uçakta bulunan iki mühendis ve özellikle de pilot uçaktaki hasarı fark edemedi. Manş Denizi üstündeyken tehlikeyi sezdiğini

belirten pilot, "Uçak havalanırken bir gürültü duydum. Ancak bu gürültünün bir kuşa çarpmamızdan kaynaklandığını düşündüm" dedi. Havayolu şirketinden bir sözcü ise, "Uçağın yakıt tankı olmadan bu kadar süre havada kalması olağanüstü. Bu kadar geç fark ettiği için, asıl pilotumuz şok olmuş durumda" diye konuştu.

(AİS-OYK-OYK-ÖK-D)