Ordu'da Üç Çeneli Üç Dilli Buzağı Doğdu - Haberler
Haberi Paylaş

Ordu'da Üç Çeneli Üç Dilli Buzağı Doğdu

AA - Haberler | Güncel

Ordu'nun Akkuş ilçesinde dünyaya gelen buzağıyı görenler gözlerine inanamadı. Üç çenesi ve üç dili olan buzağıyı bilim insanları incelemeye aldı.

Ordu'nun Akkuş ilçesinde çiftçilikle uğraşan Şahin Sevinç'in ineği bir süre önce doğum yaptı. Yeni doğan buzağının üç çenesi ve üç dili olduğunu görünce büyük şaşkınlık yaşayan Sevinç, hayvanı Ondokuz Mayıs Üniversitesi Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesine getirdi.

SAHİBİ ŞAŞKIN

Buzağının sahibi Şahin Sevinç ise ilk defa böyle bir durumla karşılaştığını dile getirdi. Doğumun ardından buzağıyı kontrol edince çok şaşırdığını anlatan Sevinç, "Annesini ememeyen buzağının durumuna üzüldüğüm için hayvan hastanesine getirdim. İnşallah tedavisi başarılı olur." diye konuştu.

"BU GÜNE KADAR RASTLANMADI"

Buzağıyı muayene eden Veteriner Fakültesi Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ahmet Özak, bugüne kadar böyle bir olguya dünya literatüründe rastlanmadığını söyledi.

ANNESİNİ EMEMEDİĞİ İÇİN HORTUMLA BESLENİYOR

Buzağının, üç çenesi ve üç dili bulunduğu için annesini ememediğini anlatan Özak, "Buzağıyı midesine saldığımız hortumla besliyoruz.

SAĞLIĞINA KAVUŞACAK

Normalin dışında üç çeneli ve üç dilli olarak doğan buzağıyı ameliyatla sağlığına kavuşturacağız. Dünya literatüründe ilk kez böyle bir olguyla karşılaşıyoruz. Görünce çok şaşırdık, böyle bir anomali hiç görmemiştik." ifadelerini kullandı.

SAĞLIK DURUMU İYİ

Ameliyatın zor ve uzun soluklu olacağının altını çizen Özak, "Buzağımızın genel sağlık durumu iyi. Şimdilik beslenmesini özel olarak yapıyoruz. Fakat ameliyattan sonra kendi başına beslenebilecek. Ameliyatı, alanında uzman iki veteriner hekim ve asistan arkadaşımla gerçekleştireceğiz." dedi.

AA - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (63)
BURCU:Geninde bir bozukluk olabilr Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
yerli koyun:idam edin cin girmiş içine Cevap Yaz 4 2 Yayından Kaldır
Oğuz:Asıl mucize . . . her canlının büyük bir intizamla sorunsuz doğması dünyaya gelmesi. Bu haberdeki ise mesala fabrikasyon bi hata sonucu çıkan bi mamül gibi. Oysak imilyonlarca canlı büyük bir kolayluk, suhulet, ve intizam içinde eksiksiz olarak doğar. . . . Bilim adamlarının saşırması gerekende bu Cevap Yaz 1 11 Yayından Kaldır
Tüm 63 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title