Üç Boyutlu Tablolar Fuarın Gözdesi Oldu
Haberler » Güncel » Haber

Üç Boyutlu Tablolar Fuarın Gözdesi Oldu

Kars'ta Açılan Mesleki ve Teknik Eğitim Fuarı'na Atatürk ve TBMM'nin Bulunduğu 3 Boyutlu Tablolar Damgasını Vurdu. Halk Eğitim Merkezi 3 Boyutlu Resim Kursu Eğitmeni Yeliz Moran'ın 20 Günde Tamamladığı Tablolar, Vali Ahmet Kara'nın da Dikkatini Çekti.

Üç Boyutlu Tablolar Fuarın Gözdesi Oldu

Kars'ta açılan Mesleki ve Teknik Eğitim Fuarı'na Atatürk ve TBMM'nin bulunduğu 3 boyutlu tablolar damgasını vurdu. Halk Eğitim Merkezi 3 Boyutlu Resim Kursu eğitmeni Yeliz Moran'ın 20 günde tamamladığı tablolar, Vali Ahmet Kara'nın da dikkatini çekti.

Kars'ta Ortaöğretim Mesleki ve Teknik Eğitim Kurumları ile Halk Eğitim Merkezlerindeki meslek dallarını tanıtan ve öğrencilerin meslek seçmelerine yardımcı olan Teknik Eğitim Fuarı ve sergisi büyük rağbet görüyor. Birbirinden güzel el emeği göz nuru işlemelerin de sergilendiği Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından eski Vali Konağı'nda açılan fuarda yer alan

eserler görenleri adeta büyülüyor. Vali Ahmet Kara'nın bile dikkatinden kaçmayan fuarın girişindeki 3 boyutlu Atatürk ve TBMM resimleri 300-500 TL arasında satılıyor.

Resim Kursu Eğitmeni Yeliz Moran, 3 boyutlu resimlerin poster resimleriyle uzunca bir sürede hazırlandığını söyledi. Moran, resimlerin derinlik boyutları verilerek kesildiğini, kesilen yerlerin siyah kalemle boyandığını ve belirgin bir hal almasının sağlandığını belirtti.

Fuarı ziyaret edenler ise tabloları incelemeden kendilerini alamıyor.