Ubp 23 Nisan İçin Eylem Programı Belirledi

Ubp 23 Nisan İçin Eylem Programı Belirledi

Ulusal Birlik Partisi (Ubp) 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı İçin KKTC'de Eylem Programı Belirlediğini Açıkladı. Plana Göre, 22 Nisan Pazar Günü Çocuklarla Birlikte Bazı Şehitlikler Ziyaret Edilecek, Ledra Palace'ta KKTC Çocuk Hakları Bildirisi Birleşmiş Milletler'e (BM) Sunulacak.

Ubp 23 Nisan İçin Eylem Programı Belirledi

Ulusal Birlik Partisi (UBP) 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için KKTC'de eylem programı belirlediğini açıkladı. Plana göre, 22 Nisan Pazar günü çocuklarla birlikte bazı şehitlikler ziyaret edilecek, Ledra Palace'ta KKTC Çocuk Hakları Bildirisi Birleşmiş Milletler'e (BM) sunulacak.

UBP Genel Sekreteri İskele Milletvekili Nazım Çavuşoğlu, "Kıbrıs Türkü için büyük anlam ve önem taşıyan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın bu yıl sırf 'ulusal egemenlik' kavramından kurtulmak için Barış Şöleni'ne dönüştürülmesi karşısında halktan ve parti tabanından gelen seslerle harekete geçerek, bir eylem programı belirledik" dedi.

Çavuşoğlu UBP heyetlerinin, 5 ilçe başkanlığının koordinasyonunda çocuk grupları ile birlikte 22 Nisan Pazar günü bazı şehitlikleri ziyaret ederek, şehitliklere çelenk koyup, saygı duruşunda bulunacaklarını, ayrıca hazırlanan "KKTC Çocukları Çocuk Hakları Bildirisi'nin de okunarak kamuoyuna açıklanacağını belirtti. Aynı bildirinin, UBP'den bir heyet tarafından Ledra Palace Sınır Kapısı'nda BM'ye de sunulacağı kaydedildi.

UBP'nin 22 Nisan'da uygulayacağı programa göre, saat 11.00'de Taşkent Şehitliği, saat 12.00'de Boğaz Şehitliği ziyaret edilecek. Aynı gün saat 14.00'de ise BM'ye bildiri sunulacak.

Gazimağusa ilçesindeki Muratağa-Sandallar Şehitliği, Girne ilçesindeki Karaoğlanoğlu Şehitliği, Güzelyurt'taki Baf Şehitliği ve İskele'deki Larnaka Şehitliği de saat 11.00'de çocuklarla birlikte ziyaret edilecek, saygı duruşunda bulunularak çelenkler konulacak.

(TAK-OYK-OYK-MEF-D)